Cenšoties izdabāt stila un modes tendencēm, neaizmirsīsim par savu veselību. Visbiežāk mūs dara uzmanīgus radikāli jauni skaistumkopšanas pakalpojumi, kuri prasa no klienta zināmu uzdrīkstēšanos, jo rezultāts, iespējams, liks garāmgājējiem uz ielas atskatīties. Veicot ekstrēmas pārvērtības, cilvēks jau iepriekš ir noskaņojies lielākam vai mazākam riskam, un nevēlamās sekas veselībai, ja tādas ir, parasti nāk uzreiz. Citādi ir ar apģērbiem, apaviem un aksesuāriem, kas veido mūsu stilu ilgākam laika posmam, varbūt pat visam mūžam.
Cieši piegulošas bikses
Cieši pieguloši džinsi un tamlīdzīgas blīva materiāla bikses, jo sevišķi ar zemu jostasvietu, gan sievietēm, gan vīriešiem var izraisīt parestēziju. Regulāri valkājot šādas bikses, tiek nospiests nervs, kas atrodas zem gurnu kaula, un tas rada kņudināšanas, tirpšanas sajūtu un ar laiku arī sāpes. Viens otrs piegulošo bikšu valkātājs galu galā ārstējas pie neirologa. Nav izslēgts, ka šāds ģērbšanās stils sievietēm veicina endometriozes attīstību, bet vīriešiem - reproduktīvās problēmas. Tādēļ apspīlētas bikses nav vēlams valkāt katru dienu vai arī tām der izvēlēties elastīgāku materiālu.
Apakšveļa, kas padara slaidāku
Dažādas jostas, korsetes, grācijas, apakšbikses, zeķbikses un citi apģērba gabali, kas domāti figūras korekcijai, var veicināt atviļņa slimību - kad kuņģa skābais saturs iekļūst barības vadā, izraisot dedzinošu sajūtu aiz krūšu kaula, nepatīkamas atraugas, skābu garšu mutē, žagas u.c. Šie apģērbi stingri saspiež ne vien ļumošo riepu, bet arī kuņģi. Tos nevajadzētu valkāt regulāri, jo sevišķi, ja ir nosliece uz atvilni.
Ļoti augsti papēži
Dāmas valkā augstpapēžu kurpes, lai kājas izskatītos garākas un skaistākas. Senāk ārsti pret augstiem papēžiem bija noskaņoti ļoti kritiski, šobrīd tiek atzīts, ka, dodoties uz balli vai kādu citu pasākumu, kur labi jāizskatās, šādus apavus var uzvilkt, bet nav prāta darbs staigāt tādos no rīta līdz vakaram. Ikdienā labāk izvēlēties apavus ar 4-5 cm augstiem papēžiem. Jo augstāki papēži, jo lielāka slodze ceļu locītavām un arī lielāks spiediens uz pēdas priekšējo daļu. Augstpapēžu kurpēm bieži ir arī šauri purngali, un šāda kombinācija veicina āmurveida pirkstu un greizā īkšķa attīstību (tautā šo problēmu sauc par kauliņiem). Vēl viena augsto papēžu cienītāju problēma ir tarsālā kanāla sindroms, kas rodas, kad kurpes nospiež pēdas nervu, izraisot pēdas notirpumu un sāpes. Smagākos gadījumos šī problēma jārisina ķirurģiski.
Pārāk zemi papēži
Baleta čībiņas, kedas, zābakus vai sandales ar plakanu zoli reizēm izvēlas kā alternatīvu neveselīgajiem augstpapēžu apaviem, bet tā ir krišana otrā galējībā. Šādi apavi nesniedz pēdai atbalstu, un tiek pārmērīgi iestiepta plantārā fascija - audu saite, kas atrodas pēdas apakšējā virsmā no papēža līdz pēdas priekšdaļai. Attīstās slimība, ko sauc par plantāro fascītu, sāp pēdas apakša un iekšējā mala vietā, kur sanāk kopā papēdis un pēdas velve. Tas padara staigāšanu sāpīgu un apgrūtinātu. Zemo papēžu cienītājiem tomēr vēlams valkāt apavus, kuru papēžu augstums nav mazāks par 2,5 cm.
Milzīgi auskari
Lai gan tie izskatās efektīgi, lieli auskari, kas veidoti kā riņķi vai sastāv no piekariņiem, veicina traumatismu, jo tie mēdz ieķerties blūzē, džemperī vai šallē un, izdarot kādu straujāku kustību, auss ļipiņa tiek savainota, sāk asiņot, ir bijuši arī gadījumi, kad tā tiek pārplēsta uz pusēm. Tas pats notiek, kad par mammas auskaru ieinteresējas zīdainis, kurš to vienkārši saķer un rauj. Ja auskari piedevām ir arī pārāk smagi, auss ļipiņā var izveidoties nevēlami liels caurums.
Pīrsings
Pīrsings nav domāts nevērīgiem cilvēkiem. Neatkarīgi no tā, vai pīrsings ir ausī, uzacī, degunā vai kādā citā vietā, tas var veicināt infekciju, ja netiek pienācīgi kopts. Īpaši rūpīgi jākopj pīrsings, kas iet cauri skrimslim - tur infekcija ir ļoti nepatīkama un grūti ārstējama. Vispirms labi jāapdomā, vai pīrsings tiešām ir vajadzīgs un vai spēsiet par to rūpēties, kā nākas. Pēc tam ar maksimāli kritisku pieeju jāizvēlas salons, kur saņemt šo pakalpojumu, jāievēro visi ieteikumi, kamēr izdurtā vieta sadzīst. Tiklīdz rodas aizdomas par infekciju, jāiet pie ārsta.
Vīriešu kaklasaites
Daudzi vīrieši vairs nevalkā kaklasaites tik regulāri kā agrāk, bet tie, kuri ikdienā staigā uzvalkā ar kaklasaiti, visbiežāk neatceras, kad (un vai vispār) kaklasaite ir mazgāta. Amerikāņu imunologi izpētījuši, ka uz vīriešu kaklasaitēm mājo dažnedažādi slimību izraisītāji. Tā kā daudziem kungiem ir paradums laiku pa laikam sakārtot kaklasaiti vai to gluži vienkārši raustīt, mikrobi nonāk uz rokām, un tālāk ir daudz veidu, kā tie var izraisīt slimības, jo sevišķi, ja cilvēks nemazgā rokas pirms ēšanas vai pieskaršanās sejai. Tādēļ jāizpēta marķējums kaklasaites iekšpusē, jānoskaidro, kā to mazgāt, un jāķeras pie darba vai arī jānes uz tīrītavu.
Mežģīņu apakšveļa
Gaisīga, skaista mežģīņu apakšveļa, tāpat kā augstpapēžu kurpes, nav domāta ikdienas valkāšanai. Mūsdienās tā visbiežāk ražota no sintētiskiem materiāliem, kas var kairināt ādu, izraisīt niezi un dedzināšanu. Kruzuļotas maliņas rada vēl papildu kairinājumu. Ja piedevām sieviete valkā arī apspīlētas virsbikses, tas problēmu padara vēl lielāku.
Smagas plecu somas
Dažkārt modē ir mazas plecu somas, dažkārt - izteikti lielas, bet to svars nedrīkstētu būt pārāk liels. Smaga plecu soma rada spriedzi pleciem, kaklam un mugurai, tā veicina nepareizu stāju. Kā noteikt, vai soma ir par smagu? Ļoti vienkārši: ja šāds jautājums rodas, tas nozīmē, ka soma ir par smagu. Vispirms jāpadomā, vai viss, ko regulāri nēsājam līdzi somā, mums patiešam ir tik ļoti vajadzīgs, un jāizņem liekie priekšmeti. Ja tas pašlaik nav iespējams, soma vismaz regulāri jāpārliek uz otra pleca. Der arī padomāt par mugursomas iegādi, kas ļauj nešļavas radīto slodzi mugurai sadalīt vienmērīgi.