VIENKĀRŠI PAŅĒMIENI, kā mazināt grum­bi­ņu veidošanos

© F64

Kat­ra sie­vie­te sap­ņo par to, lai ap­stā­di­nā­tu no­ve­co­ša­nas pro­ce­su un vien­mēr iz­ska­tī­tos jau­na. Ta­ču grū­tā­kais – ap­stā­di­nāt grum­bi­ņu pa­rā­dī­ša­nos. Iz­rā­dās, ka ir arī vien­kār­ši pa­ņē­mie­ni, ko var iz­man­tot, lie­to­jot vien sa­vus spē­kus.

Kat­ra sie­vie­te sap­ņo par to, lai ap­stā­di­nā­tu no­ve­co­ša­nas pro­ce­su un vien­mēr iz­ska­tī­tos jau­na. Ta­ču grū­tā­kais - ap­stā­di­nāt grum­bi­ņu pa­rā­dī­ša­nos. Iz­rā­dās, ka ir arī vien­kār­ši pa­ņē­mie­ni, ko var iz­man­tot, lie­to­jot vien sa­vus spē­kus.

  1. Za­ļā tē­ja

Jā­dzer pēc ie­spē­jas vai­rāk za­ļās tē­jas. Ta­jā ir daudz an­ti­ok­si­dan­tu, kas neit­ra­li­zē brī­vo ra­di­kā­ļu dar­bī­bu un pa­lē­ni­na no­ve­co­ša­nās pro­ce­su.

  1. Aug­ļu mai­sī­jums

Kos­me­to­lo­gi uz­sver, ka la­bā­kais lī­dzek­lis pret grum­bām - aug­ļu mas­kas. Ļo­ti ie­dar­bī­ga ir kos­mē­ti­ka, kas ga­ta­vo­ta mā­jās. Var vei­dot mas­kas no pa­pai­jas, ze­me­nēm, greip­frū­ta un ābo­liem.

  1. To­nuss

Eks­per­ti pie­rā­dī­ju­ši, ka mus­ku­ļu to­nuss vei­ci­na ādas šū­nu no­ve­co­ša­nās pa­lē­ni­nā­ša­nos. Lai uz­tu­rē­tu la­bu for­mu, pie­tiek kat­ru die­nu ar 30 mi­nū­šu il­gu fi­zis­ku slo­dzi.

  1. Smaids

Bie­žāk smai­dīt! Smaids pa­ze­mi­na stre­sa hor­mo­nu kort­izo­lu, ku­ra pa­aug­sti­nā­tais lī­me­nis vei­ci­na grum­bu ra­ša­nos.

  1. Sekss

Re­gu­lārs sekss pa­aug­sti­na prie­ka hor­mo­na se­ro­to­nī­na lī­me­ni asi­nīs un pa­lē­ni­na no­ve­co­ša­nās pro­ce­su - to vai­rāk­kārt pie­rā­dī­ju­ši da­žā­du val­stu zi­nāt­nie­ki.

Sie­vie­tes, kā zi­nāms, ir lie­las sal­du­mu mī­ļo­tā­jas. Spe­ci­ā­lis­ti uz­ska­ta, ka arī pār­lie­cī­ga cu­ku­ra lie­to­ša­na var ie­tek­mēt un vei­ci­nāt ag­rī­no grum­bi­ņu pa­rā­dī­ša­nos, kā arī pa­āt­ri­nāt no­ve­co­ša­nos. Ilg­sto­ši pē­tī­ju­mi pie­rā­dī­ju­ši, ka cu­kurs vei­do or­ga­nis­mā sa­vie­no­ju­mus, kas ir kai­tī­gi ādai. Šā­du sa­vie­no­ju­mu ie­dar­bī­bas re­zul­tā­tā no­ār­dās ka­lo­gēns un ela­stāns - sva­rī­gi ele­men­ti, ku­ri ka­vē ādas no­ve­co­ša­nos. Ne ti­kai sal­di gā­zē­ti dzē­rie­ni, šo­ko­lā­de un kon­fek­tes var pro­vo­cēt grum­bi­ņu pa­rā­dī­ša­nos, bet arī balt­mai­zes un kon­di­to­re­jas iz­strā­dā­ju­mu, ma­ka­ro­nu un kar­tu­pe­ļu lie­to­ša­na lie­lā dau­dzu­mā. Ādai par ļo­ti vēr­tī­giem uz­ska­ta to­mā­tus, sar­ka­no vīn­ogu šķir­nes, tum­ši za­ļos un oran­žos dār­ze­ņus, arī gra­nāt­ābo­lus. Ša­jos pro­duk­tos ir daudz an­ti­ok­si­dan­tu, kas pa­līdz cī­nī­ties ar brī­va­jiem ra­di­kā­ļiem, kas ro­das or­ga­nis­mā ultr­avio­le­to sta­ru ie­dar­bī­bas re­zul­tā­tā.

No­de­rī­gi!

Kāds ame­ri­kā­ņu der­ma­to­logs at­zi­nis, ka va­jag gu­lēt uz zī­da spil­ve­niem - tas pa­līdz sa­gla­bāt jau­nī­bu. Viņš ir pār­lie­ci­nāts, ka kok­vil­nas šķied­ras at­stāj ne­ve­se­lī­gu ie­tek­mi uz se­jas ādu. Sa­ska­re ar šā­da ma­te­ri­ā­la spil­ve­nu trau­mē ādu; tas vēl vai­rāk ak­ti­vi­zē­jas ber­zē­ša­nās dēļ ar kok­vil­nas au­du­mu. Līdz ar to tiek vei­ci­nā­ta grum­bu vei­do­ša­nās. Īpa­ši ne­ve­se­lī­gi tas ie­dar­bo­jas uz cil­vē­kiem ga­dos, jo āda zau­dē ka­lo­gē­nu, kas no­dro­ši­na tai elas­tī­bu. Zī­da ie­dar­bī­ba ir ma­zāk kai­tī­ga ādai. Zīds slik­tāk uz­sūc ūde­ni, tā­pēc āda mie­gā ne­zau­dē mit­ru­mu.

Lai il­gi dzī­vo­tu, jā­ņem vē­rā da­ži bū­tis­ki ie­tei­ku­mi

* Jā­at­brī­vo­jas no ļau­nu­ma, skau­dī­bas un nai­da. Ļau­ni cil­vē­ki il­gi ne­dzī­vo.

* No rī­ta va­jag iet auk­stā vai kon­trast­du­šā - sil­tā un auk­stā. Tas tre­nē imūn­sis­tē­mu, mā­ca tai aiz­sar­gā­ties pret sa­auk­stē­ša­nos un ci­tām in­fek­ci­jām.

* Jā­at­rod laiks pa­stai­gām! Pē­tī­ju­mi rā­da, ka gal­vas sma­dze­nes tiem, ku­ri iet kā­jām pat 30 mi­nū­tes die­nā, strā­dā par 15 līdz 20 pro­cen­tiem la­bāk ne­kā tiem, ku­riem fi­zis­kās ak­ti­vi­tā­tes ap­ro­be­žo­jas ar vieg­lām vin­gro­ša­nas kus­tī­bām.

* Ap­mē­ram 50 ga­du ve­cu­mā jā­ie­ro­be­žo ga­ļas un aug­sta ka­lo­ri­ju sa­tu­ra pro­duk­tu lie­to­ša­na, pie­mē­ram, asu, sā­lī­tu un sal­du. Ie­tei­cams ēdien­kar­tē ie­kļaut vien­kār­šus ēdie­nus - ve­se­lī­gas put­ras, aug­ļus un dār­ze­ņus.

* No­dar­bi­niet sma­dze­nes! Gal­vas sma­dze­nes ir pats slin­kā­kais or­gāns. Tiem, ku­ri strau­ji at­stāj no­vār­tā in­te­lek­tu­ā­lo dar­bī­bu, sma­dze­nes sāk slin­kot daudz ag­rāk. Lai tas ne­no­tik­tu, ie­tei­cams rak­stīt me­mu­ā­rus, ri­si­nāt krust­vār­du mīk­las, vei­dot sa­vas dzim­tas ko­ku. Ie­spē­jams, vēl pla­šāk var ie­lū­ko­ties ba­gā­tī­ga­jā in­for­mā­ci­jas pa­sau­lē, ko mūs­die­nās sniedz da­tors.

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

Svarīgākais