Sievietes ikdienā lieto aptuveni 10 dažādus kosmētiskos līdzekļus, tai skaitā dekoratīvo kosmētiku, un uz sejas ādas dienas laikā iedarbojas neskaitāmi daudz dažādu vielu, vidē sastopami mikrobi un potenciālie alergēni. Sejas āda ir katras sievietes vizītkarte, tādēļ veselīga dzīvesveida kustības “Tavs lielais izaicinājums” vēstnese dermatoloģe Anda Apine iesaka vismaz pāris reizes mēnesī ļaut sejas ādai atpūsties no dekoratīvās kosmētikas.
Šobrīd visā pasaulē arvien vairāk novērtē un atzīst dabiski skaistu sejas ādu, kas nav jāslēpj zem biezas dekoratīvās kosmētikas kārtas. Ne velti tādas slavenības kā Gvineta Paltrova vai Ališa Kīza atteikušās no dekoratīvās kosmētikas, tā vietā pievēršot uzmanību sejas ādas kopšanai, nevis cīņai ar sekām, tās ar dekoratīvās kosmētikas palīdzību cenšoties noslēpt.
Alternatīvas dekoratīvajai kosmētikai
“Ikdienā lietotie kosmētiskie produkti katrs satur vidēji 20 ķīmiskas substances. Tādēļ būtiski pievērst uzmanību produktu sastāvam, izvēlēties pēc iespējas maigākus kosmētiskos līdzekļus, kas nesatur konservantus, parabēnus, kancerogēnus un citas veselībai bīstamas vielas,” uzsver “Veselības centra 4” dermatoloģe Anda Apine. Kā norāda A. Apine, šie kaitīgie faktori var izraisīt gan ādas kairinājumu, gan izraisīt dažādu ādas stāvokļa saasināšanos, gan ietekmēt visa organisma veselības stāvokli.
“Ir tikai loģiski ļaut ādai ik pa laikam atpūsties no šādas slodzes. Dekoratīvajā kosmētikā esošie materiāli, kas pārsvarā atrodami pūderkrēmu un pūderu sastāvā, ir paredzēti lieko tauku un spīduma absorbēšanai. Tādēļ labāk izvēlēties matējošus vai spīdumu ierobežojošus bāzes krēmus kā alternatīvu kompaktajam pūderim,” iesaka A. Apine.
Kā norāda ārste, īpaši būtiski ir arī ievērot higiēnas pasākumus - pēc iespējas izmantot krēmus ar dozatoru, jo burciņu tipa produktos ar rokām var ievazāt mikroorganismus. Gluži tāpat A. Apine iesaka neaizmirst par meikapa otu un aplikatoru kopšanu - tie sevī savāc daudz sīkus netīrumus.