Ziemas saulgriežu gaidās biežāk nekā citkārt gribas iedegt sveces – to trauslā, trīsuļojošā liesma kliedē tumsu un silda sirdi. Protams, veikalos nopērkamo sveču klāsts ir ļoti plašs un daudzveidīgs, taču pašu rokām izrotātai svecei ir pavisam cita, īpaša, vērtība.
Ideju piedāvā māksliniece Margita Dravniece
NEPIECIEŠAMIE MATERIĀLI:
jebkuras sev tīkamas formas un krāsas sveces
firmas Rayher dažādu krāsu vaska šķīdums uz ūdens bāzes
Rayher vaska masas kociņi
dažādas pašlīmējošās vaska uzlīmītes
Perl Offs kontūruzlīmes
grieznes
otiņa
trauciņi krāsām
porolona sūklītis
DARBA GAITA:
- Vispirms jāizdomā, kā sveci grib izrotāt. Individualitāti var piešķirt gan garām un tievām svecēm, gan apaļām, cilindra, konusa vai citas formas svecēm.
- Ja sveci vēlas pilnībā vai daļēji pārkrāsot, ņem speciālu krāsu uz vaska bāzes, lai degot svece neradītu nepatīkamu aromātu.
- Ja sveci vēlas izrotāt ar kādu aplikāciju, arī tā jāizgriež no speciāla uzlīmju papīra, kas darināts uz vaska bāzes un ir pašlīmējošs.
- Ja sveci vai vairāku sveču kompozīciju vēlas dekorēt ar kādu telpisku rotājumu, to veido no plastilīnam līdzīgas vaska masas kociņiem, kas nopērkami nokomplektēti sešu krāsu pamattoņos.
- Ja sveci rotā ar sīku, filigrānu zīmējumu, izmanto krāsainu vaska šķīdumu, kas veidots uz ūdens bāzes. Ja zīmējums apjomīgāks, to uzklāj ar porolona sūklīti. Ļoti smalka zīmējuma rakstu veido, talkā ņemot otiņu.
- Ja sveču rotāšanai izmanto pērlītes vai kādus citus svešķermeņus, jārēķinās, ka degot tie var radīt specifisku, bieži vien nepatīkamu aromātu.
PADOMS
- Rotātai svecei atkarībā no krāsas slāņa biezuma jāļauj labi nožūt.
- Sveces jāžāvē guļus stāvoklī.
info
Uzzini pirmais
kas interesants noticis Latvijā un pasaulē,
pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā