Pārdotavu plaukti un vitrīnas no dažādu našķu pārpilnības vai lūst, bet, ko uzlikt uz kārā zoba, izvēlēties tā arī nevar. Nav bezizejas gadījumu: pašus gardākos kārumus vai našķus katrs var radīt pats, un tas nebūt nav neiespējami.
Stāstot par savu garšīgo hobiju – aizraušanos ar marmelādes gatavošanu, Kristīne smej: «Bieži dzirdu jaunās māmiņas gaužamies: līdz ar bērniņa nākšanu pasaulē viņu pašu dzīve mainījusies līdz nepazīšanai, sev vairs neatliek laika, visu uzmanību un rūpes paņem tikai mazais... Man tieši otrādi – pateicoties meitiņas piedzimšanai, esmu sapratusi, ko gribu un ko varu darīt pa īstam un no sirds! Bija vajadzīgs vairāk nekā pusgads, līdz savā kulinārijas studijā JuJuBe Confections, kurā tagad jau top dažādi gardumi, atkodu īsto marmelādes vārīšanas tehnoloģiju: vienā rokā karote vai pavārnīca, uz otras – mazulīte, abas virtuvē pie marmelādes katliem mēs tur būrāmies, kamēr sanāca tieši tā, kā vajag!»
Jaunā sieviete stāsta, ka galvenās izejvielas – upenes, avenes, zemenes, rabarberi, no kā tiek gatavotas deviņu dažādu garšu marmelādes, izaug vecāku zemnieku saimniecībā Preiļu pusē. Daļu no izaudzētās ogu un ābolu ražas ik gadu ģimene arī pārstrādā, darot deserta vīnus. Lai pagatavotu upeņu, zemeņu, aveņu sulas, aveņu ogu, aveņu – rožu ziedlapiņu, zemeņu – bazilika, rabarberu – ingvera – apelsīnu, rabarberu – zemeņu un apelsīnu – lavandas marmelādi, ar pašu dārzā izaudzēto vien nepietiek, tāpēc daļu izejvielu Kristīne iepērk. JuJuBe Confections zīmola marmelādes kārummīļu aprindās jau ieguvušas savu atpazīstamību, un parasti ir tā, ka pieprasījums pārsniedz piedāvājumu: tās meklējamas gan Kalnciema kvartāla tirdziņos, gan citās tirdzniecības vietās Rīgā un Jūrmalā.
Rabarberu sulas – ingvera un apelsīnu marmelāde
SASTĀVDAĻAS:
1 l rabarberu sula vai svaigi rabarberi
svaiga ingvera sakne
1 apelsīna miziņa un sula
aptuveni 200 g marmelādes pektīna
apmēram 2 kg cukura
dekstroze konfekšu apviļāšanai
citronskābe