PRAKTISKI: Rokasgrāmata adventes vainaga tapšanā

© Agris Semēvics

Glu­ži ne­ma­not, gads me­žo­nī­gā tem­pā ir no­skrē­jis vēl vie­nu ap­li, un, ie­gri­mu­šiem dar­bu mu­tu­lī un puk­stos par drū­mo lai­ku, mums nā­kas pār­stei­gu­mā ie­sauk­ties: «Svēt­dien jau Pirm­ā ad­ven­te!» Aiz­gai­ņā­sim ne­ga­tī­vās do­mas, uz­vā­rī­sim sil­do­šu upe­ņu su­lu un iz­vei­do­sim brī­num­skais­tu vai­na­gu, kas ļaus svēt­kus sa­gai­dīt go­dam!

NE­PIE­CIE­ŠAMS:

sa­lmu pa­mat­ne

sveč­tu­ri

sve­ces

čie­ku­ri, kas sa­ga­ta­vo­ti, pār­grie­žot uz pus­ēm un sa­kal­tē­jot

ka­nē­ļa stan­dzi­ņas

apel­sī­nu šķē­lī­tes (tās ir no­pēr­ka­mas vei­ka­los, bet ļo­ti vien­kār­ši tās sa­kal­tēt arī pa­šam – aug­li sa­griež plā­nās šķē­lī­tēs un sa­liek uz ra­di­ato­riem)

kor­ķa plāk­snī­tes

eg­lī­šu bum­bi­ņas

riek­sti

anīss

PA­GA­TA­VO­ŠA­NA:

«Sā­ku­mā vai­na­ga pa­mat­nē jā­ie­liek sveč­tu­ri, bet pēc tam var sākt lī­mēt klāt pā­rē­jās de­ko­rā­ci­jas. Vei­do­jot šo vai­na­gu, es ne­ie­vē­ro­ju kon­krē­tu se­cī­bu,» teic meis­ta­re un ie­sa­ka ļau­ties im­pro­vi­zā­ci­jai, vei­do­jot kom­po­zī­ci­ju

KOR­ĶIS ir ļo­ti labs ma­te­ri­āls, jo tas ir da­bisks un sil­tā to­nī, kas la­bi sa­skan ar ci­tiem da­bas ma­te­ri­āliem. Kor­ķi var ap­tīt un pie­lī­mēt pie da­žām bum­bi­ņām, tā­dā vei­dā ra­dot pa­pil­du ak­cen­tu un no­ska­ņu,» vai­na­ga vei­do­ša­nu un vei­dus, kā iz­nā­ku­mu pa­da­rīt in­te­re­san­tā­ku, pa­skaid­ro Ie­va

DA­BIS­KI MA­TE­RI­ĀLI. Flo­ris­te Ie­va Kļa­ve, vei­do­jot Ad­ven­tes vai­na­gu, ie­sa­ka iz­man­tot pēc ie­spē­jas da­bis­kā­kus un mīk­stā­kus ma­te­ri­ālus, bet ak­cen­tam pie­vie­not kā­du ko­šu vai mir­dzo­šu de­ta­ļu, kas gā­dās par svēt­ku no­ska­ņu

SKAIS­TI UN DRO­ŠI. Ja vai­na­gā plā­nots likt sve­ces, no­teik­ti jā­iz­man­to tam spe­ci­āli pa­re­dzē­tie sveč­tu­ri, kas no­pēr­ka­mi te­ju kat­rā vei­ka­lā, – tie ļaus sve­cēm tu­rē­ties stin­grāk un dro­šāk. Sve­ces sa­vam svēt­ku de­ko­ram pla­šā klās­tā ie­spē­jams ie­gā­dā­ties Sve­ču is­ta­bā. Lai ne­sa­bo­jā­tu svēt­ku no­ska­ņu, ne­aiz­mir­sī­sim būt mod­ri un uz­ma­nī­sim vai­na­gā de­go­šās sve­ču lies­mi­ņas

VIE­DOK­LIS

An­dris RAČS, as­tro­logs:

– Ad­ven­tes sim­bols ir ap­lis un krusts, ko vei­do vai­na­ga ap­lis un četr­as sve­ces. Tas sim­bo­li­zē gan dien­nakts ri­tē­ju­mu, gan ga­da cik­lu, kas ir uni­ver­sāls un kos­misks. Arī kris­tie­tī­ba veik­smī­gi pie­šķī­ru­si šiem sim­bo­liem sa­vu no­zī­mi – Dievs, pra­vie­ši, Jā­nis Kris­tī­tājs un Kris­tus. Mēs sve­ču no­zī­mēs esam ie­tvē­ru­ši mē­ness cik­lu, kas ir tau­tai sa­pro­tams.

As­tro­lo­ģi­jā ap­lis un krusts ir vi­su sim­bo­lu sim­bols, un šis čet­ri­nieks pa­rā­da dzī­ves stūr­ak­me­ņus. Do­mā­jot par mē­ne­ša cik­lu, mēs to va­ram sais­tīt ar jaun­u mē­ne­si, ar vis­lie­lā­ko tum­sas brī­di un lie­lā­ko gais­mas brī­di – arī baz­nī­cai piln­mē­ness ir kā Kris­tus aug­šām­cel­ša­nās laiks. Vie­na mē­ne­ša lai­kā sim­bo­lis­ki var pa­go­di­nāt vi­su ga­da cik­lu.

Ska­to­ties uz sve­cēm, var iz­tē­lo­ties lī­ni­jas, kas vei­do krus­tu 1:1. Tas as­tro­lo­ģi­jā iz­sa­ka di­vas gal­ve­nās dzī­ves tē­mas: ska­to­ties ho­ri­zon­tā­li, ir es un ci­ti, bet, ska­to­ties ver­ti­kā­li uz augš­u, uz mū­žī­bu, ir es un tēvs sim­bo­lis­ka­jā no­zī­mē.

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

Svarīgākais