Gūst kakla traumu, uz galvas lecot ūdenī

Vakar Zemgalē 29 gadus vecs iedzēris vīrietis guvis smagus kakla skriemeļa lūzumus, uz galvas lecot upē, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Kā sacīja Vītola, šis ir jau piektais šāda veida gadījums šajā sezonā, turklāt viens no tiem beidzies letāli.

Vidzemē 20 gadus vecs puisis alkohola reibumā, lecot no laipas, paslīdējis un ar galvu atsities pret upes gultni, gūstot smagu kakla traumu. Tāpat dažādas kakla un muguras skriemeļu traumas guvuši divi 28 gadus un 36 gadus veci vīrieši, kuri neveiksmīgi lekuši ūdenskrātuvēs Vidzemē un Kurzemē.

Savukārt traģiski peldēšanās beigusies kādam 54 gadus vecam vīrietim Latgalē, kur iedzērusi kompānija tikai pēc krietna laika pamanījusi, ka no ūdens nav iznācis tur iepriekš uz galvas ielekušais biedrs.

Kā norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji, ūdenskrātuvēs nedrīkst lēkt ūdenī no tramplīna, laipas vai augsta krasta ne uz galvas, ne uz kājām - mediķu pieredze rāda, ka šādā veidā peldētāji ik gadu gūst smagas galvas un mugurkaula traumas, kas daudzos gadījumos rada invaliditāti vai beidzas ar nāvi.

Tāpat mediķi iesaka pirms došanās ūdenī nelietot alkoholu, jo lielākā daļa cilvēku noslīkst, esot alkohola reibumā un pārvērtējot savus spēkus.

Kopumā pagājušajā diennaktī neatliekamās palīdzības mediķi saņēmuši 1224 izsaukumus, un 246 izsaukumi saistīti ar traumām.

Latvijā

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir jāļauj ieviest atšķirīgus un konkrētās valsts klimatiskajiem apstākļiem atbilstošus pasākumus, aģentūrai LETA pauda biedrības "Zemnieku saeima" ārpolitikas eksperts un Apvienības par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi valdes loceklis Valters Zelčs.