Rēzeknes 2. vidusskolā atjauno gripas dēļ pārtrauktās mācības

Rēzeknes 2.vidusskolā atjaunots augstās saslimstības dēļ pārtrauktais mācību process.

Mācību process Rēzeknes 2. vidusskolā tika pārtraukts pagājušās nedēļas sākumā, jo saslimušo skaits mācību iestādē bija sasniedzis gandrīz 50% no kopējā audzēkņu skaita.

Lai arī saslimstība ir mazinājusies un mācību process notiek visās pilsētas skolās, Izglītības pārvaldes darbinieki uzmanīgi seko situācijai, paskaidroja Drelings.

Rēzeknē ir fiksēti A(H1N1) gripas saslimšanas gadījumi, taču slimnieku skaits pagaidām nav precizēts.

SIA ''Rēzeknes slimnīca'' valdes loceklis Jānis Jukna informē, ka pašreiz gripas karantīna ieviesta Rēzeknes slimnīcā. Šajā sakarā ārstniecības iestādē ierobežota pacientu apmeklēšana. Cik no gripas slimniekiem ir inficējušies tieši ar A(H1N1) paveidu, pagaidām vēl nav zināms.

Valsts aģentūra "Latvijas Infektoloģijas centrs" izplatījusi paziņojumu, ka piecās Latvijas pilsētās, tajā skaitā arī Rēzeknē, jaunās gripas, dažreiz sauktas par cūku gripu, izplatība sasniegusi epidēmijas robežu.

Latvijas Infektoloģijas centra referente sabiedrisko attiecību jautājumos Liene Johansone informēja, ka dati par Rēzekni ir apkopoti klīniski-epidemioloģisko pētījumu rezultātā, pamatojoties tikai uz simptomiem, bet nevis uz laboratoriski apstiprinātiem datiem. Tādēļ var secināt, ka ne jau katrs gripas slimnieks ir inficējies tieši ar jauno gripu.

Latvijas Infektoloģijas centrs atgādina, ka gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus un izplatās gaisa pilienu veidā. Izplatītākās gripas pazīmes ir pēkšņs sākums, galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, kaulu laušanas sajūta, aizlikts deguns bez iesnām un sauss, mokošs klepus. Gripas infekcijas avots ir slimais cilvēks. Kad šis cilvēks klepo, runā, šķauda, apkārt veidojas aerosola mākonis, kas satur augstu vīrusu koncentrāciju. Pēc nošķaudīšanās vīrusi var izplatīties pat sešu metru attālumā. Cilvēks inficējas, lietojot priekšmetus vai ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusu.

Latvijā

Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina Grabe.

Svarīgākais