Gripas izplatība palielinājusies gandrīz divas reizes

Gripas intensitāte aizvadītās nedēļas laikā pieaugusi vidēji par 87% un sasniedza 428 saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

Iepriekšējā nedēļā hospitalizēti 153 pacienti ar diagnozi gripa un 44 pacienti ar gripas izraisītu plaušu karsoni.

Visaugstākā saslimstība ar gripu tika novērota Daugavpilī - 946,6 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, Jēkabpilī - 746, Liepājā - 669, Jelgavā - 611,2 un Rīgā 440 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Ņemot vērā, ka saslimšanas gadījumu skaits ar gripu turpina strauji palielināties, tos, kuri saslimuši ar elpceļu infekcijām, mediķi aicina palikt mājās, slimiem nedoties uz darbu un mācību iestādēm, lai no saslimšanas pasargātu līdzcilvēkus.

Latvijā

Salauztas mēbeles vai tehnika, sabojātas durvis vai logi un neizmazgājami nosmērēta gultasveļa – šādas nepatīkamas sekas pēc sevis īres mājokļos mēdz atstāt gan īstermiņa, gan ilgtermiņa īrnieki, liecina apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma Balcia pieredze. Kā īpašniekiem pasargāt sevi no pamatīgiem zaudējumiem ļaunprātīgas īrnieku rīcības dēļ un kas jāņem vērā, lai apdrošināšana šādos gadījumos segtu visas izmaksas?

Svarīgākais