Visbiežāk traumas gūst mājas apstākļos

Visbiežāk traumas iedzīvotāji gūst savās mājās - īpaši augsts šis rādītājs ir sievietēm, liecina Slimību profilakses un kontroles centra publiskotais gada pārskats par iedzīvotāju veselību.

Pērn vairāk nekā puse jeb 54% sieviešu un 40% vīriešu, kuriem bijusi nepieciešama mediķu palīdzība pēc traumas, to guvuši mājās. SPKC direktore Inga Šmate uzskata, ka šos augstos rādītājus daļēji var skaidrot ar iedzīvotāju nepietiekamu informētību par traumu gūšanu mājas apstākļos. Viņa uzsver, ka pat aizkaru kāršana vai spuldzītes skrūvēšana nereti beidzas ar traumu.

Raksturīgākās traumu gūšanas vietas ir arī transporta un sporta zonas, kā arī tās tiek gūtas brīvā dabā, skolā, rūpniecības un celtniecības zonā, komercdarbības zonā. Turklāt gandrīz 60% no gūtajām traumām ir gūtas krītot.

SPKC apkopotā informācija liecina, ka visbiežāk iedzīvotāji guvuši tieši lūzumus - 40% gadījumu. 16% gadījumu iedzīvotāji guvuši sasitumus vai zilumus, 15% - vaļējas brūces, bet 10% - smadzeņu satricinājumu.

Visretāk traumas pērn guvušas sievietes vecumā no 30 līdz 34 gadiem un vīrieši vecumā no 65 līdz 69 gadiem. Savukārt augstākais traumu rādītājs sievietēm ir vecumā pēc 75 gadiem. Arī vīriešiem šajā vecuma grupā traumatisma līmenis ir augsts, tomēr pērn visvairāk savainojušies tieši jaunieši vecumā no desmit līdz 19 gadiem.

Latvijā

Pie Ķīšezera veidos infrastruktūru glābšanas apmācībām un Iekšējās drošības akadēmijas attīstībai, un plānots, ka konkrētais ezera posms vairs nebūs publiski pieejams, liecina valdības otrdien pieņemtais lēmums.

Svarīgākais