Pēc audzēja operācijas pilnībā atjauno apakšžokli un sejas audus

© Scanpix

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā veikta unikāla operācija – pacientam ar apakšžokļa audzēju, kas bija cauraudzis sejas mīkstos audus un mutes gļotādu, tika veikta vienetapa radikāla audzēja izgriešana un kompleksa sejas apakšējās daļas rekonstrukcija.

Operācija ilga vairāk nekā desmit stundas. Tās laikā pacientam – 65 gadus vecam vīrietim – stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” ķirurgi Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas vadītāja dr. Jura Tāra vadībā izoperēja audzēju, kas bija cauraudzis sejas mīkstos audus, apakšžokli un mutes gļotādu. Operācijas rezultātā pacientam izveidojās būtisks sejas apakšējās daļas defekts.

Lai saglabātu pacienta dzīves kvalitāti un vizuālo izskatu, Rīgas Austrumu slimnīcas Mikroķirurģijas centra speciālisti – Kalvis Pastars un Arguts Keirāns – veica kompleksu sejas apakšējās daļas rekonstrukciju.

Pacietam pārstādot kompleksu audu transplantātu no kājas, tika izveidots apakšžoklis, rekonstruēta mutes dobuma gļotāda un sejas āda. Līdz ar to operācijas laikā pacientam pilnībā tika novērsti sejas defekti, turklāt vīrietis varēs turpināt pilnvērtīgu dzīvi – patstāvīgi elpot, ēst, runāt.

Pacients apjomīgo operāciju ir sekmīgi pārcietis un tagad ir izrakstīts no slimnīcas.

Kā akcentē Rīgas Austrumu slimnīcas ķirurgi, šādas apjomīgas operācijas tiek veiktas reti arī pasaulē. Tā ir vienīgā iespēja radikāli izārstēt onkoloģisko saslimšanu, nezaudējot dzīves kvalitāti un saglabājot personības identitāti.

Rīgas Austrumu slimnīcā kopumā ir veiktas trīs šāda veida operācijas, un tās ir iespējamas, pateicoties tam, ka daudzprofilu slimnīcā ir izveidota sekmīga dažādu nozaru speciālistu sadarbība ar mērķi sniegt nepieciešamo palīdzību slimnīcas pacientiem.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā. Tās sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”, „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs” un „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”. 2011.gadā Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros tika ārstēti 60 217 pacienti.

Svarīgākais