Miris vēl viens gripas slimnieks; Rēzeknē joprojām epidēmija

Pagājušajā nedēļā gripas izplatība Latvijā samazinājusies par 61%, tomēr no slimības Latvijā miris viens cilvēks, bet Rēzeknē joprojām ir vērojama gripas epidēmija, aģentūrai LETA pastāstīja epidemioloģe Raina Nikiforova.

Vidēji Latvijā ar gripu slimoja 35,3 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju, tātad epidēmiskai slieksnis - 100 pacienti uz 100 000 iedzīvotāju - nav pārsniegts. Tomēr paziņot par gripas epidēmijas beigām Latvijā nevarēs ātrāk par maija vidu, jo to var darīt tad, kad nevienā no monitoringa pilsētām divu nedēļu laikā gripas izplatība nepārsniedz epidēmijas līmeni, sacīja Nikiforova.

Epidēmiskais slieksnis pārsniegts tikai vienā no monitoringa pilsētām - Rēzeknē, taču arī Daugavpilī saslimstība bija samērā augsta - 93 gripas pacienti uz 100 000 iedzīvotāju. Tāpat saslimšanas gadījumi ar gripu reģistrēti arī Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā un Rīgā.

Tāpat pagājušajā nedēļā saņemtas ziņas par vēl vienu nāves gadījumu pacientam ar gripas diagnozi. Kopumā šajā sezonā miruši seši gripas pacienti - trīs sievietes un trīs vīrieši - visi vecumā no 62 līdz 87 gadiem un ar citām hroniskām saslimšanām.

Ar aizdomām par gripu aizvadītajā nedēļā tika stacionēti 59 cilvēki, kas ir mazāk nekā iepriekšējā nedēļā. Ar aizdomām par gripu hospitalizēti pacienti no Daugavpils, Rēzeknes, Rīgas un Ventspils.

Vienlaikus pagājušajā nedēļā nedaudz samazinājusies saslimstība arī ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām, un vidēji Latvijā ar elpceļu vīrusiem slimoja 956 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju.

Jau ziņots, ka 5.martā Infektoloģijas centrs paziņojis par gripas epidēmijas sākumu.

No elpceļu infekcijām un gripas iespējams izvairīties, ievērojot speciālistu konsultācijas un padomus, kā arī personīgo higiēnu, tostarp roku mazgāšanu, elpceļu higiēnu. Ir jācenšas izvairīties no kontakta ar vīrusu infekcijas slimniekiem. Arī pašam saslimušajam jāapzinās, ka, neizārstējies un neievērojot piesardzības pasākumus, viņš var apdraudēt visu apkārtējo veselību.

Tāpat arī ieteicams pēc iespējas vairāk uzturā lietot šķidrumu - zāļu tējas, svaigas augļu un dārzeņu sulas, kā arī skābpiena produktus (kefīru, paniņas, biezpienu), jo tie satur mikroorganismus, kas stimulē cilvēka imūnsistēmu, jācenšas lietot vitamīniem bagāts uzturs, arī pastaigas svaigā gaisā palīdzēs uzturēt stiprāku imunitāti, norāda speciālisti.

Svarīgākais