Pirms Piejūras slimnīcas apvienošanas ar Liepājas reģionālo slimnīcu ir nepieciešams izstrādāt skaidru vīziju par iestāžu darbību pēc tam un par to, vai cilvēkiem būs pieejama nepieciešamā medicīniskā palīdzība, aģentūrai LETA pēc Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdes pastāstīja komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene (JL).
Pēc Circenes sacītā, patlaban īpaši jādomā par ambulatoro centru attīstību reģionā, lai pēc tam, apvienojot iestādes, cilvēki ar psihiskām saslimšanām varētu gūt nepieciešamo palīdzību turpat uz vietas, nevis mērojot vairākus desmitus kilometru, sacīja deputāte.
Līdzšinējie Piejūras slimnīcas statistikas dati norāda, ka ambulatoro pakalpojumu jomā apmeklējumi samazinājušies par aptuveni divām reizēm, bet profilaktiskās apskates pat trīs reizes. Arī psihiatriskajām gultām nepietiek finansējuma, turklāt lielākoties tās kļūst par aprūpes gultām, jo cilvēki te pavada ilgu laiku.
Šodien komisijas sēdē panākta vienošanās lēmumu par slimnīcas nākotni atlikt. Par to būs jālemj nākamās Saeimas laikā.
Pati apvienošanas doma nav slikta, taču tā tiek virzīta pārāk lielā steigā, uzsvēra Circene, papildinot, ka mēneša laikā Veselības ministrijai būs jāsagatavo un komisijai jāatsūta arī vīzija par ambulatorā tīkla attīstību Kurzemes reģionā.
Pretējā gadījumā patlaban viņai šķietot, ka drīzāk Veselības ministriju un pašvaldību interesējot nekustamā īpašuma jautājums, jo nekustamais īpašums bez atlīdzības nonākšot pašvaldības lietošanā, nevis pacientu veselība.
Kā ziņots, jautājumu par slimnīcu apvienošanos komisija izskatīja, jo bija saņēmusi vairāk nekā 120 Piejūras slimnīcas darbinieku parakstītu vēstuli, kurā paustas bažas par paredzēto slimnīcas apvienošanu ar Liepājas reģionālo slimnīcu. Slimnīcas pārstāvji savā vēstulē norādījuši, ka šāda Piejūras slimnīcas apvienošana ir nepieļaujama, jo tajā ārstējas pacienti ne tikai ar akūtām, bet arī hroniskām psihozēm, kuriem nepieciešama īpaša aprūpe.