Pacientu ombuds vēlas dzirdēt viedokļus par medicīnisko datu drošību

Pacientu ombuds savā tīmekļa vietnē aicina iedzīvotājus aizpildīt anketu par jautājumiem, kas saistīti ar medicīnisko datu drošību un pieejamību.

Pacientu ombuds savā tīmekļa vietnē aicina iedzīvotājus aizpildīt anketu par jautājumiem, kas saistīti ar medicīnisko datu drošību un pieejamību.

Kā norāda ombudā, tie vienmēr ir bijuši aktuāli jautājumi. Latvija patlaban tuvojas e-veselības ieviešanai, tādēļ ir svarīgi skaidrot, kas ir tie jautājumi, kuri interesē iedzīvotājus un kāda ir līdzšinējā pacientu pieredze savu medicīnisko datu kvalitātē, drošībā un pieejamībā.

Anketā Pacientu ombuda mājaslapā ietverti vairāki jautājumi - kas ir būtiskākie medicīnisko datu drošības un pieejamības aspekti, kā iedzīvotāji vērtē savu medicīnisko datu drošību, kā vērtē savu medicīnisko datu pieejamību.

Tāpat ir jautājumi par to, vai iedzīvotājus uztrauc tas, ka varētu noklīst un pazust viņu medicīniskie dati. Tāpat tiek jautāts, vai kādam ir gadījies, ka analīzes vai citas pārbaudes ir jāveic atkārtoti tādēļ, ka nav pieejami vai ir noklīduši iepriekš veikto izmeklējumu rezultāti.

Tāpat anketā ir arī jautājumi, kas saistīti ar datu uzticēšanu ģimenes ārstam, kā arī par to, kur pacienti glabā datus par savu veselību, un par to, vai cilvēki ir informēti par plānoto e-veselības ieviešanu.

Latvijā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ikvienu dalīties ar saviem unikālajiem pieredzes stāstiem par Latvijas mežiem, sēņošanu un ogošanu, iesaistoties projektā "Savvaļas stāsti." Šī iniciatīva veltīta Latvijas dabas, kultūras un identitātes mantojuma dokumentēšanai un saglabāšanai, informē RSU.

Svarīgākais