Cilvēki cieš no čūskām, apdedzinās un krīt
 

Pagājušajā diennaktī vairāki cilvēki guvuši netipiskas traumas, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša. Piemēram, ka pēdējā laikā gandrīz katru dienu cilvēki cieš no čūsku kodumiem. Arī vakar, strādājot mežā, sakosts kāds 22 gadus vecs vīrietis Daugavpils novada Maļinovas pagastā. Vīrietis nogādāts slimnīcā.

Aizvadītajā diennaktī Limbažu novada Katvara pagastā kāds 31 gadu vecs vīrietis cietis no elektrotraumas, ar elektrības palīdzību mēģinot no zemes makšķerēšanai savākt sliekas. Visticamāk, vīrietis piegājis pārāk tuvu ierīcei un guvis nopietnu elektrotraumu. Vīrietis bijis bezsamaņā un pēc veselības stāvokļa stabilizēšanas nogādāts Vidzemes slimnīcā.

Savukārt Apē kāds 50 gadu vecs vīrietis alkohola reibumā gājis apkopt bites, kā rezultātā ticis bišu sadzelts. Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde notikuma vietā ieradusies divu minūšu laikā, taču vīrieti vairs nav izdevies glābt, un viņš ir nomiris. "Jāņem vērā, ka bites ir ļoti jūtīgas uz jebkāda veida smaržām un smakām," atgādināja Bukša.

Valmierā, degvielas uzpildes stacijā pumpējot automašīnas riepām gaisu, nezināmu iemeslu dēļ sprāgusi riepa, un kāds 38 gadus vecs vīrietis guvis sejas un acu traumas, un ticis nogādāts Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā.

Dagdas novada Andrupenē, kāds piecus gadus vecs zēns guvis pēdu apdegumus ar gumijas zābakiem staigājot pa ugunskura vietu, kurā ogles vēl nav bijušas atdzisušas.

Savukārt Līvānos kāds 25 gadus vecs vīrietis, neuzmanīgi vārot darvu, guvis sejas apdegumus un nogādāts Jēkabpils slimnīcā.

Smagu muguras traumu guvusi kāda zaļļumballes apmeklētāja Līvānu novada Rudzātos. Acīmredzot sieviete, dejojot ir celta gaisā vai arī kritusi, sacīja Bukša.

Kopumā pagājušās diennakts laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņēmis 1325 izsaukumus.