Otrdien, 8.jūnijā, piedaloties veselības ministram Didzim Gavaram, Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu Veselības Ministru padomes sanāksmē panākta politiskā vienošanās tālākai pārrobežu veselības aprūpes direktīvas virzīšanai.
Jau ziņots, ka Latvija savā pozīcijā atbalsta direktīvas mērķus un uzskata, ka tai jāattiecas uz visa veida veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, neatkarīgi no to piederības vai līgumattiecību ar valsti statusa. Direktīvas izskatīšanas gaitā Latvijai, līdzīgi kā vairākām citām ES dalībvalstīm, ir bijušas bažas par pārrobežas veselības aprūpes pakalpojumu atmaksas regulējumu un mūsu valsts budžeta iespējām brīvas pacientu kustības gadījumā Eiropas Savienībā.
Atgādinām, ka direktīvas izstrādes un saskaņošanas process starp ES dalībvalstīm notiek jau no 2008.gada. Galvenie direktīvas principi paredz nodrošināt skaidru pārrobežu veselības aprūpes regulējumu, ja pacientam nepieciešamo veselības aprūpi sniedz citā Eiropas Savienības dalībvalstī, tai skaitā arī pacientu tiesību ievērošanu, saņemot šādu aprūpi. Tajā paredzēts, ka pacientiem ir tiesības saņemt veselības aprūpi citās valstīs un saņemt šo izdevumu atmaksu tādā pašā apmērā kā par aprūpi savā valstī, ja attiecīgais pakalpojums ir iekļauts valsts apmaksājamo medicīnisko pakalpojumu grozā.