Zemgales veselības centrs piedāvās valsts apmaksātu veselības aprūpi mājās

Jau no 2009.gada 01.februāra Zemgales veselības centrs (www.zvcentrs.lv, 63084004) saviem pacientiem piedāvā valsts apmaksātu veselības aprūpi mājās. Par šo pakalpojumu pacientam nav jāveic pacienta iemaksa, tātad tas ir pilnīgi BEZMAKSAS.

Šis pakalpojums ir kļuvis ļoti pieprasīts un to izmantojuši jau 101 pacients. Ik dienas mediķi apciemo ap 6-8 pacientus.

Bezmaksas veselības aprūpes pakalpojums mājās tiek sniegts, ja pacientam ir nepieciešama regulāra ambulatora ārstnieciskā palīdzība, bet medicīnisku indikāciju dēļ, pacients pēc tās nespēj ierasties ārstniecības iestādē. Šajā gadījumā Zemgales veselības centra medicīnas personāls apciemo pacientu mājās līdz pat divām reizēm dienā un veic nepieciešamās procedūras, piemēram, pretsāpju u.c. injekcijas, asinsspiediena mērījumus utt. Līdz šim mājas aprūpes pakalpojumus visvairāk izmantojuši pacienti ar cerebrovaskulārajām slimībām, muguras smadzeņu bojājumiem, cukura diabētu, sirds mazspēju, pacienti ar kustību traucējumiem, pēc operācijām u.c.

Veselības aprūpes pakalpojumus mājās pacients var saņemt, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums vai stacionārās ārstniecības iestādes nosūtījums (pēc izrakstīšanas no stacionāra).

Veselības aprūpes pakalpojumi mājās tiek sniegti pacientiem ar šādām diagnozēm un stāvokļiem:

- guļoši pacienti ar ļaundabīgiem vai neskaidras, nezināmas dabas audzējiem;

- pacienti ar izgulējumiem;

- pacienti ar cerebrālo treiku un citiem paralītiskajiem sindromiem;

- pacienti, kuriem nepieciešama respiratora terapija;

- pacienti ar kustību traucējumiem, kuriem ir šādas diagnozes:

- HIV infekcija;

- insulīnatkarīgs cukura diabēts, insulīnneatkarīgs cukura diabēts;

- multiplā skleroze;

- cerebrovaskulāras slimības;

- muguras smadzeņu bojājumu sekas;

- mākslīgā atvere;

- stāvoklis pēc orgāna un audu transplantācijas;

- citi stāvokļi pēc operācijas;

- cita ķirurģiska turpmākā aprūpe.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais