No šodienas līdz 4.oktobrim 25 ārsti no sešām pasaules valstīm Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) apgūs zināšanas tuberkulozes mūsdienīgā diagnostikā un ārstēšanā, aģentūru LETA informēja slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa.
Apmācības notiek RAKUS Tuberkulozes un plaušu slimību centrā, kuram Pasaules Veselības organizācija (PVO) 2004.gadā piešķīra Sadarbības centra statusu multirezistentas tuberkulozes ārstēšanas pētniecībā un izglītībā.
Deviņu gadu laikā centrā īstenotas jau 11 starptautiskas izglītības un pieredzes apmaiņas programmas par tuberkulozes apkarošanu, kuras apmeklējuši vairāk nekā 2000 dalībnieku no 54 pasaules valstīm.
Šogad apmācībās piedalās ārsti no Armēnijas, Baltkrievijas, Kirgizstānas, Kazahstānas, Ukrainas un Tadžikistānas.
Speciālistiem tiek piedāvātas divas tālākizglītības programmas - "Tuberkuloze bērnu vecumā: mūsdienīga profilakse, diagnostika un ārstēšana" un "Jaunās metodes mutlirezistentas tuberkulozes diagnostikā un ārstēšanā".
Programmu mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar jaunākajām metodēm un pieejām cīņai ar multirezistentu tuberkulozi saskaņā ar starptautisko profesionālo organizāciju jaunākajām vadlīnijām un rekomendācijām, stāsta RAKUS pārstāve.
Divu nedēļu laikā dalībnieki PVO un Latvijas ekspertu vadībā apgūs gan teorētiskās, gan praktiskās prasmes.