Pirmdiena, 20.marts

redeem Irbe, Made

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Rīgā \ Satiksme

Rīgā kursē Ukrainas karoga krāsās dizainēts trolejbuss ar īpašu aicinājumu

© Publicitātes foto

No 24. februāra Rīgā kursē īpaša dizaina trolejbuss, kuru rotā Ukrainas karoga krāsas un simboli. Trolejbusa dizains vēsta par globālo iniciatīvu United24, kas izveidota Ukrainas atbalstam. Tāpat dizainā ir iestrādāts QR kods, kas lietotājus ziedojumu veikšanai novirza uz United24 mājas lapu. United24 izveides iniciators ir Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Šodien trolejbuss, kuru rotā Ukrainas karoga krāsas un simboli, kursēs pa 12. trolejbusa maršrutu. Turpmāk trolejbusu plānots norīkot arī citu maršrutu līnijās.

Trolejbusa dizains tapis globālās iniciatīvas United24 popularizēšanas ietvaros. Projekta mērķis ir Eiropas valstu lielpilsētās ieviest vienāda dizaina sabiedriskā transporta līdzekļus. Transporta vienību skaits un veids ir atkarīgs no katras pilsētas. Viļņa bija pirmā pilsēta, kura atbalstīja šo iniciatīvu, un kopš pērnā gada oktobra tur kursē divi šāda veida trolejbusi. Kā nākamās pilsētas tiek minētas - Stokholma, Amsterdama un Brisele.

Rīgā projekts īstenots ar Rīgas domes, uzņēmuma “Rīgas satiksme” un SIA "Pilsētas līnijas" atbalstu.

Ukrainas prezidents V. Zeļenskis platformu UNITED24 nodibināja pērnā gada maijā. Platformas galvenais mērķis ir apvienot pasauli Ukrainas atbalstam, ziedojumus novirzot Ukrainas aizsardzībai, glābšanai un atjaunošanai.

Ziedotāji lapā var izvēlēties vienu no trīs atbalsta virzieniem: aizsardzība un atmīnēšana, medicīniskā palīdzība, Ukrainas atjaunošana. Iegūtie līdzekļi tiek pārskaitīti uz Ukrainas Nacionālās bankas oficiālajiem kontiem un tos piešķir atbilstošo nozaru ministrijām.