Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_right_alt Rīgā \ Satiksme

Stipri iereibis šoferis Limbažos bēguļo no policijas

© f64.lv, Aivars Ķesteris

7. februārī ap pulksten 18.00 Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) amatpersonas pēc pakaļdzīšanās Limbažos aizturēja 1974. gadā dzimušu automašīnas “Volvo” vadītāju, kurš pie automašīnas stūres bija sēdies, būdams stiprā alkohola reibumā – vīrieša izelpā tika konstatētas 2,87 promiles. Par notikušo policijā ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, savukārt par policijas prasību apturēt transportlīdzekli neievērošanu ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

VP VRP Rietumvidzemes iecirkņa Reaģējošās nodaļas amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību, pamanīja kādu “Volvo” markas automašīnu, kura braukšanas maniere liecināja, ka vadītājs, iespējams atrodas alkohola reibumā.

Likumsargi nolēma automašīnu apturēt, taču tās vadītājs nepakļāvās vairākkārtējām policistu prasībām apturēt transportlīdzekli un pa Cēsu ielu, virzienā no Noliktavas ielas uz Dzelzceļa ielu, turpināja kustību uz Jūras ielas pusi.

Tika uzsākta pakaļdzīšanās, kuras laikā “Volvo” vadītājs policistiem pa logu rādīja nepiedienīgus žestus. Jūras ielā, apturot automašīnu un pārbaudot tās vadītāju, policija konstatēja, ka 1974. gadā dzimušais vīrietis, vadīja automašīnu, būdams stiprā alkohola reibumā - vadītāja izelpā tika konstatētas 2,87 promiles. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

VP VRP Rietumvidzemes iecirknī par automašīnas vadīšanu reibumā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās (11) daļas - par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, vai par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Savukārt par nepakļaušanos vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc Ceļu satiksmes likuma 52. panta piektās daļas.

Aizturētais 1974. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir ticis sodīts par pārkāpumiem ceļu satiksmē, tai skaitā arī par transportlīdzekļu vadīšanu alkoholisko dzērienu ietekmē.

Valsts policijas aicina autovadītājus būt atbildīgiem un atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana reibumā būtiski apdraud gan paša, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību. Nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres, ja lietoti alkoholiskie dzērieni, jo alkohola lietošana un braukšana kategoriski nav savienojamas lietas.

Jāuzsver, ka sabiedrības iesaiste, konstatējot šādus pārkāpumus, ir neatsverama, un ļoti bieži tieši iedzīvotāju vērība palīdz policijai atklāt līdzīgus gadījumus un, iespējams, novērst arī smagākas sekas. Tādēļ Valsts policijas aicina iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, nekavējoties ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110, lai policisti var reaģēt.