Ziemassvētku brīvdienās pie stūres reibumā pieķerti 50 autovadītāji

© f64.lv, Inguss Sauliņš

Trijās aizvadītajās Ziemassvētku brīvdienās pie stūres reibumā pieķerti 50 transportlīdzekļu vadītāji, liecina Valsts policijas sniegtā informācija.

49 transportlīdzekļa vadītāji bija sēdušies pie stūres alkohola reibumā, bet viens - narkotisko vielu ietekmē.

33 no pieķertajiem dzērājšoferiem bija stiprā reibumā - alkohola koncentrācija viņu organismā pārsniedza 1,5 promiles, par ko iestājas kriminālatbildība.

13 dzērājšoferiem, kā arī vienam narkotiku ietekmē esošajam autovadītājam pēc pārkāpuma konstatēšanas konfiscēti spēkrati, bet pret 20 likumpārkāpējiem tiks veikta piedziņa, kuras apmērs var sasniegt viņu vadītā transportlīdzekļa vērtību.

Trijās Ziemassvētku brīvdienās Rīgas reģionā pieķerti 15 dzērājšoferi, no tiem 11 stiprā reibumā, Latgales reģionā pieķerti 13 dzērājšoferi, no kuriem desmit bija stiprā reibumā, Vidzemē - deviņi, no kuriem četri stiprā reibumā, Zemgalē - astoņi, no kuriem seši stiprā reibumā, bet Kurzemē - četri, no kuriem diviem alkohola koncentrācija pārsniedza pusotru promili, liecina policijas statistika.

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 76 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietusi viena persona. Kopumā ceļu satiksmes jomā pieņemti 300 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tajā skaitā 110 par ātruma pārsniegšanu un desmit par agresīvu braukšanu.

Svarīgākais