Policija aptur ļoti steidzīgu autovadītāju, kurš apdzīvotā vietā traucies ar 117 km/h

 
©f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

15. septembra rītā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes inspektori, pildot dienesta pienākumus, fiksēja kādu ļoti steidzīgu automašīnas “Audi” vadītāju. Apdzīvotā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā, autovadītājs brauca ar ātrumu 117 kilometri stundā, tādējādi pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu par 67 kilometriem stundā.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes patruļpolicijas ekipāža pagājušajā nedēļā, 15. septembrī, īsi pēc pulksten 9.00, pildot dienesta pienākumus, Limbažu novadā, Salacgrīvā fiksēja kādu steidzīgu “Audi” markas automašīnu, kas pārvietojās ar ātrumu 117 kilometri stundā, apdzīvotā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā. Pārbaudot automašīnas vadītāju, policija konstatēja, ka pie “Audi” stūres sēdies kāds 1994. gadā dzimis vīrietis.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, ja tas izdarīts apdzīvotā vietā, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz 12 mēnešiem.

Valsts policija aicina transportlīdzekļu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka no šā gada 16. septembra līdz 22. septembrim, Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisinās Eiropas ceļu policijas tīkla (Roadpol - European Roads Policing Network) organizētā akcija “ROADPOL Drošības dienas”. Akcijas galvenais vēstījums ir: “Paliec dzīvs - izglāb dzīvības” un tās mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Akcijas kopējais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti vēršot uzmanību, tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei.