Policija septembrī pievērsīs pastiprinātu uzmanību satiksmes drošībai

© f64.lv, Sanita Ceirule

Valsts policija (VP) septembrī līdz ar jaunā mācību gada sākšanos pievērsīs pastiprinātu uzmanību satiksmes drošībai, norāda policija.

Septembrī policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību gājēju pienākumu ievērošanai, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu izmatošanai, kā arī elektroskrejriteņu drošai un pareizai ekspluatācijai.

Tāpat policija uzmanīs to, vai transportlīdzekļa vadītāji nebrauc agresīvi un reibumā.

Ceturtdien VP visos reģionos, tostarp Rīgas reģionā, sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju (RPP) uzraudzīs, vai nepilngadīgie nelieto alkoholu un citas apreibinošas vielas.

Sākoties jaunajam mācību gadam, policija aicina vecākus pārrunāt drošības padomus ar savām atvasēm, kā arī skolotājiem ar skolēniem kopā atkārtot drošības noteikumus, lai jaunais mācību gads aizritētu bez liekām raizēm un starpgadījumiem.

Lai skolēns varētu sevi pasargāt un netiktu apdraudēti apkārtējie satiksmes dalībnieki, vecākiem ir jāmāca savām atvasēm drošība uz ceļa. Šogad līdz 28.augustam ceļu satiksmes negadījumos ir bijuši iesaistīti 636 skolas vecuma bērni, no kuriem 333 ir cietuši un divi gājuši bojā.

Savukārt pērn šādā laik periodā satiksmes negadījumos bija iesaistīti 648 skolas vecuma bērni, no kuriem cieta 343 un bojā gāja divi.

Būtiski atcerēties par pareizu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, piedaloties satiksmē gan ar velosipēdu, gan elektroskrejriteni. Ar elektroskrejriteni drīkst pārvietoties tikai no 14 gadu vecuma, kā arī ar to nedrīkst pārvadāt pasažieri.

Ja bērns dodas ar velosipēdu uz skolu vai treniņu, noteikti ir jāparūpējas par divriteņa drošību.

Tāpat būtiski iemācīt savām atvasēm operatīvo dienestu tālruņus.

Latvijā

Šī Saeima jau divreiz noraidījusi priekšlikumus par iespēju piemērot naudas sodu līdz desmit eiro par ātruma pārsniegšanu līdz desmit kilometriem stundā. Novembra vidū Ceļu satiksmes drošības padomē Satiksmes ministrija pauda apņēmību atkārtoti virzīt priekšlikumus, lai panāktu nulles toleranci pret ātruma pārkāpšanu – līdzīgi kā tas ir gan Igaunijā, gan daudzās citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kur šobrīd bojāgājušo uz ceļiem ir daudz mazāk nekā Latvijā, ziņo LTV raidījums “de facto”. Saeimas deputāti gan ir gatavi ātri un neminstinoties izlemt, ka uz auto numurzīmēm jābūt ģerbonim, taču tā nenotiek, ja vajadzīgi nepopulāri lēmumi, kas var pasargāt ceļu satiksmes dalībnieku dzīvības.

Svarīgākais