Uzzini, kur pirmdienas rītā ir apgrūtināti braukšanas apstākļi

 
©f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Pirmdienas rītā sniegs un apledojums daudzviet Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informē VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 131 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir Vidzemes šosejas (A2) posmā no Vangažiem līdz Veclaicenei, uz Valmieras šosejas (A3), Daugavpils šosejas (A6) posmā no Ogres līdz Paterniekiem, kā arī Jelgavas šosejas (A8) posmā no Olaines līdz Meitenei. LVC brīdina arī par braukšanas apstākļiem Liepājas šosejas (A9) posmā no Kaģiem līdz Apšupes krustojumam un no Blīdenes līdz Skrundai, Ventspils šosejas (A10) posmā no Strazdes līdz Usmai un uz Rēzeknes šosejas (A12).

Apgrūtināti braukšana ir arī uz Grebņeva-Medumi šosejas (A13), Daugavpils apvedceļa (A14), Rēzeknes apvedceļš (A15) un Kokneses šosejas (P80).

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Bauskas, Dobeles, Kuldīgas, Liepājas, Tukuma un Ventspils apkārtni.

LVC brīdina, ka autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.