Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_right_alt Rīgā \ Satiksme

Uzzini, kur sniega un apledojuma dēļ ir apgrūtināta braukšana

© f64.lv, Kaspars Krafts

Šorīt sniegs un apledojums Vidzemē un vietām Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informē VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sniegotie un slidenie ceļa posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 67 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir Vidzemes šosejas (A2) posmā no Cēsu pagrieziena līdz Veclaicenei, Valmieras šosejas (A3) posmā no Braslas tilta līdz Valkai, Daugavpils šosejas (A6) posmā no Izvaldas līdz Pāterniekiem, Rēzeknes šosejas (A12) posmā no Stolbovkas līdz Terehovai, kā arī Grebņeva - Medumi šosejas (A13) posmā no Rušenicas līdz Spoģiem.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Gulbenes, Krāslavas, Limbažu, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Valkas un Valmieras apkārtnē.

Uz vietējiem autoceļiem šorīt ļoti apgrūtināta braukšana ir Cēsu apkaimē.

Grants autoceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, atkusnī var būt ļoti slideni, jo kūstošais sniegs un lietus veido ledus kārtu. Šo ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievu ievilkšana šādos laikapstākļos ir neefektīva, jo kūstošais snigs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst.

Autovadītāji aicināti būt īpaši uzmanīgiem, braucot pa vietējās nozīmes autoceļiem, izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšējam automobilim, kā arī neveikt straujus manevrus.

Meteorologu prognozes liecina, ka atkusnis turpināsies līdz nedēļas vidum, kad pakāpeniski gaisa temperatūra kļūs zemāka.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm