Uzmanies! Sniegputeņa dēļ uz Ventspils šosejas ir ļoti apgrūtināti braukšanas apstākļi

 
©f64.lv, Kaspars Krafts

Latvijā aizvien ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa visiem valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, tomēr īpaši apgrūtināta braukšana ir Ventspils šosejas posmā Talsi-Ventspils, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

LVC izveidotajā braukšanas apstākļu kartē ceļa posms no Usmas līdz Ventspilij ir iekrāsots reti lietotajā sarkanā krāsā, kas nozīmē, ka braukšanas apstākļi tur ir ļoti apgrūtināti. Šajā posmā braucošajiem jārēķinās ar sniegputeni un sniegotu ceļu, kuram pat grūti saskatīt brauktuves malas, lai gan tas tiek tīrīts un atkārtoti kaisīts.

Ceļu uzturētāji atgādina, ka šajā gadalaikā autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties ātrumu un ieturot droši distanci uz ceļa. Snigšanas laikā sniega sega uz ceļiem var veidoties atkārtoti, tāpat ceļi var atkārtoti apledot arī pēc apstrādes ar reaģentiem.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots laiks līdz pat 24 stundām.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem ikviens tiek aicināts informēt LVC, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.