Ar Covid-19 inficētais braucis vilcienos Skulte-Rīga un Rīga-Skulte

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 13.aprīlī un 15.aprīlī braucis vairākos Skulte-Rīga un Rīga-Skulte vilcienos, informēja SPKC.

Sasirgušais 13.aprīlī plkst.10.24 braucis vilcienā Skulte-Rīga ar reisa numuru "6113" no Garciema līdz Rīgai, sēžot trešajā vagonā, un plkst.22.37 braucis atpakaļ vilcienā Rīga-Skulte ar reisa numuru "6156" no Rīgas uz Garciemu, sēžot otrajā vagonā.

Savukārt 15.aprīlī plkst.6.52 inficētais braucis vilcienā Skulte-Rīga ar reisa numuru "6105" no Garciema līdz Rīgai, sēžot trešajā vagonā, un atpakaļ devies plkst.19.37 vilcienā Rīga-Skulte ar reisa numur "6150" no Rīgas līdz Garciemam, sēžot otrajā vagonā.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos vilcienu maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt par nonākšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, persona varēs savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Latvijā

Rīgā, Burtnieku ielā 37, notika Latvijas Bērnu atbalsta fonda (LBAF) "Multifunkcionālā centra "Domino" Teika" atklāšana. Investējot aptuveni 150 000 eiro, renovētas un labiekārtotas jaunas LBAF multifunkcionālā centra "Domino" telpas bērnu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu paplašināšanai aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā. Multifunkcionālajā centrā "Domino" Teikā būs pieejami vairāk speciālistu, tai skaitā mākslas un mūzikas terapijas kabineti, plaša apmācību zāle, sensorā sporta zāle aptuveni 80 kvadrātmetru platībā, klusuma telpa un citas telpas, kas nepieciešamas bērnu un vecāku atbalstam.

Svarīgākais