Covid-19 vīrusa izplatības laikā krasi samazinājies pasažieru skaits, kas būtiski ietekmējis SIA "Rīgas satiksme" ieņēmumus, tāpēc janvārī uzņēmuma zaudējumi varētu būt ap 400 000 eiro, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja uzņēmuma vadītāja Džineta Innusa.
Innusa atzina, ka zaudējumi kopumā ir krietni lielāki, bet no tiem lielāko daļu uzņēmums spējis kompensēt no iekšējām rezervēm, lai gan 300 000 līdz 400 000 eiro pašvaldībai būs jāprasa.
Skaidrojot, kāpēc uzņēmums bija spiests veikt izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā un sarakstos, Innusa sacīja, ka laikā, kad Covid-19 vīrusa ierobežojošo pasākumu dēļ krasi samazinājies pasažieru skaits, uzņēmums bija spiests izlīdzināt sabiedriskā transporta plūsmu atbilstoši pasažieru plūsmai, tādējādi neradot lielākus zaudējumus.
Viņa uzsvēra, ka pasažieriem nevajadzētu just izmaiņas sabiedriskajā transportā, kā arī tās aprēķinātas tā, lai tas nebūtu pārpildīts un tiktu ievērotas noteiktās epidemioloģiskās prasības un pasažieru skaits nepārsniegtu 50% no transportlīdzekļa ietilpības.
Tāpat "Rīgas satiksmei" ir plāns "B", proti, ja sabiedriskā transporta vadītāji vai elektroniskās sistēmas ziņos, ka kāda maršruta sabiedriskais transports ir pārpildīts un netiek nodrošināta noteikto epidemioloģisko prasību izpilde, attiecīgajā maršrutā tiks nosūtīts papildu transports.
Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP) šorīt intervijā Latvijas Radio atzina, ka uzņēmumam izdevies ietaupīt lielus līdzekļus, arī lielu izdevumu pozīcijās. Tomēr papildu dotācijas piešķiršanu viņš nesteidza solīt, bet piebilda, ka tā tiks piešķirta tikai tad, kad Rīgas domei būs pārliecība, ka ir izdarīts viss, lai efektivizētu uzņēmuma darbību.
Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu un izsludinātās ārkārtas situācijas laikā būtiski samazinājies "Rīgas satiksmes" pasažieru skaits, tādēļ no 16.janvāra tika samazināts sabiedriskā transporta reisu skaits.
Kā informēja SIA "Rīgas satiksme" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane, uz laiku, kamēr ir noteikti ierobežojumi, tiks samazināts reisu skaits laikos, kad ir būtiskākais pasažieru kritums.
Tāpat kā līdz šim uzņēmums primāri maršrutā norīkos garos transporta līdzekļus, kā arī "nepārtraukti sekos līdzi pasažieru plūsmai" sabiedriskajā transportā un nepieciešamības gadījumā norīkos papildus transporta līdzekļus.
Lēmumu par sabiedriskā transporta reisu salāgošanu ar pasažieru plūsmām, kā arī iespējamiem risinājumiem "Rīgas satiksme" ir pārrunājusi arī ar Slimību profilakses un kontroles centru, kā arī turpmāk konsultēsies dažādu jautājumu risināšanā.
"Rīgas satiksme" septembrī būtiski palielināja sabiedriskā transporta reisu skaitu, nodrošinot sabiedriskā transporta izlaidumu gandrīz tādā pašā līmenī, kā 2020.gada sākumā vēl pirms Covid-19 situācijas. Taču patlaban pasažieru plūsmas decembrī, salīdzinot ar septembri, ir samazinājušās par vairāk nekā 40%. Savukārt, salīdzinot datus ar 2019.gada decembri, kritums ir par 49%.
"Rīgas satiksme" aicina nestrādājošos pensionārus, kā arī citas pasažieru kategorijas, kuras pārvietojas sabiedriskajā transportā ar 100% atlaidi, izmantot sabiedrisko transportu dienas laikā, kad pasažieru plūsmas ir nelielas.
Atsevišķi maršruti, kuros pasažieru plūsma ir zema, tiks slēgti, piemēram, 4z, 35., 38., 59. autobusa maršruts, 3. un 9. tramvaja maršruts. Savukārt 57. autobusa maršruts, 1., 11., 12. un 13. trolejbusa maršruts tiks slēgti brīvdienās.
Pasažieriem, kuri iegādājušies mēneša biļetes slēgtajos maršrutos, atļauts tās izmantot paralēli braucošos "Rīgas satiksmes" maršrutos braucienu nereģistrējot.
Pagaidu sabiedriskā transporta kustības saraksti tiks izvietoti pieturvietās un būs atšķirīgi no pastāvīgajiem kustības sarakstiem, jo tiks drukāti uz dzeltena papīra. "Rīgas satiksmes" darbinieki ir uzsākuši sarakstu nomaiņu pieturvietās, taču ņemot vērā lielo apjomu jauno pagaidu kustības sarakstu izvietošana var aizņemt pāris dienas.