Rīgas dome kaļ plānus kā atrisināt mūžīgo sastrēgumu pie Dreiliņu apļa

 
©Publicitātes foto

Stopiņu novada dome, VAS “Latvijas Valsts ceļi” un Rīgas domes pārstāvji vienojušies par kopīgu plānu ceļa projektēšanas un izbūves finansēšanai, lai izveidotu trūkstošo Dzelzavas ielas Rīgā un autoceļa P4 Stopiņu novadā savienojumu.

Izbūvējamais Dzelzavas ielas savienojums Rīgas pusē veidos aptuveni 600 metru, bet Stopiņu novada pusē - 1,2 kilometru garu ceļa posmu, līdztekus rekonstruējot arī autoceļa P4 posmu Stopiņu novadā starp Ulbrokas rotācijas apli un jaunveidojamo Dzelzavas ielas pieslēgumu pie autoceļa P4. Projekta tapšanā iesaistīti attīstītāji, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Rīgas domes Satiksmes departaments, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, Stopiņu novada dome, teritorijas uzņēmumi. Plānotais projekta realizācijas laiks - 2023. gads.

Šī savienojuma izveide sniegs iespēju būtiski uzlabot satiksmes plūsmu jau tuvākajā nākotnē. Konkrētais Dzelzavas ielas posms ir svarīgs, ņemot vērā straujo satiksmes intensitātes pieaugumu ap Augusta Deglava un Lubānas ielu rotācijas apli saistībā ar lielu uzņēmumu, ka piemēram, “Rimi”, “Ikea”, “Depo”, “Lidl”, tirdzniecības centra “Sāga” un citu noliktavu, biroju un loģistikas ēku attīstību un strauju izaugsmi.

Arī apkārtnes uzņēmumi ir izrādījuši interesi par iespējām atbalstīt projektu gan finansiāli, gan iesaistoties plānošanas procesā.

Projekts risina arī Rīgas pilsētas problēmas, izveidojot pilnvērtīgu ielu tīklu. Apkārtnes teritorijas pēdējos gados ir ļoti strauji attīstījušās un rada aizvien jaunas satiksmes plūsmas, kas ietekmē Lubānas ielas rotācijas apli, kur veidojas sastrēgumi. Turklāt šo sastrēgumu iemesls ir ne tikai lielā satiksmes plūsma, bet arī ielu fragmentārais raksturs, kur trūkst to savienojumu, un plānotais Dzelzavas ielas posms šo problēmu risinās.