Pagaidu pārbrauktuvi Brasā sāks būvēt šonedēļ

 
PĒC MĒNEŠA. Decembra vidū pagaidu pārbrauktuvei jābūt gatavai, un tad pa to būs nodrošināta divvirzienu satiksme ©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Šonedēļ vajadzētu sākt izbūvēt pagaidu pārbrauktuvi zem Brasas pārvada, lai līdz gada beigām varētu nodrošināt jēdzīgāku transporta satiksmi – vismaz paātrinātos lēnā transporta kustība sastrēgumstundās.

Pagājušajā nedēļā Rīgas domes vadība un pašvaldības Īpašuma departamenta un Rīgas domes Satiksmes departamenta atbildīgie speciālisti tikās ar Lietuvas uzņēmuma Kauno tiltai būvniekiem, lai pārrunātu aktuālos Brasas pārvada pārbūves remontdarbus un paveikto. Līdz šim darbi notika neredzamajā frontē jeb papīru formātā.

Rīgas domes Satiksmes departamentā uzsver, ka pārvada būvdarbi notiek pēc iepriekš noteikta grafika bez aizķeršanās. Rīgas mērs Oļegs Burovs sacīja, ka pašvaldība ar būvniekiem izveidojusi grafiku par sanāksmēm reizi nedēļā un objekta apskatēm, lai kontrolētu darbu izpildi. Saskaņā ar to šonedēļ jāuzsāk dzelzceļa pārbrauktuves būvdarbi zem Brasas pārvada, savienojot Kluso ielu ar Gaujas ielu, un jau decembra vidū plānots atklāt divvirzienu satiksmi. Kad tas būs izdarīts, tad satiksmei būs slēgta Laktas iela.

Pāri Brasas pārvadam būs atļauta tikai autobusu un tramvaju satiksme. Tramvaja sliedes tiks pārceltas vairāk uz tilta vidu, lai varētu kursēt arī zemās grīdas tramvajs. Tuvāko nedēļu laikā tiks nojauktas vecās dzelzsbetona kāpnes, kā arī tiks novākti jau demontētie būvmateriāli. Līdztekus šiem darbiem uzsāks pārvada konservāciju, bet nākamajā būvsezonā sāksies pārvada remonts vai pārbūve.

PĀRMAIŅAS. Rīgas domes Satiksmes departaments shematiski rāda, kā notiks Brasas pārvada pārbūve un pagaidu pārbrauktuves izbūve, un to, kādas pārmaiņas gaidāmas autovadītājiem un sabiedriskā transporta pasažieriem / Publicitātes foto

Pārvada būvdarbi tika apturēti pavasarī, kad tur vispirms atrada apbedījumus, bet vēlāk konstatēja, ka pārvads ir kritiskā stāvoklī - atklāti defekti pārvada nesošajās konstrukcijās. Brasas pārvads pār dzelzceļu uzbūvēts un nodots ekspluatācijā 1959. gadā, un tajā nav veikti būtiski pārbūves darbi. Pašlaik konkrētas darbu izmaksas netiek nosauktas, tās varētu pateikt nākamā gada janvārī. Bet Brasas tiltu ekspluatācijā plānots nodot ne vēlāk kā 2023. gada jūnijā, pirms dziesmu un deju svētkiem.

 

Abonē