Apledojums vietām Vidzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa autoceļiem

 
©Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency

Šorīt apledojums vietām Vidzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, informēja "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 56 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Ainažu šosejas (A1) visa maršruta garumā; Vidzemes šosejas (A2) no Rīgas līdz Vangažiem; uz Rīgas apvedceļa (A4) visa maršruta garumā; uz Daugavpils šosejsa (A6) no Rīgas līdz Ogrei un no Lielvārdes līdz Pļaviņām; uz Liepājas šosejsa (A9) no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem; uz Kokneses šosejas (P80) no Skrīveru pagrieziena līdz Koknesei.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Limbažu, Ogres, Preiļu un Tukuma apkārtnē.

LVC atgādina, ka autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

LVC aicina informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.