Atsevišķi sabiedriskā transporta reisi Rīgā kavējas 30 minūtes; visvairāk kavē 3. un 48. autobusi

 
©F64 Photo Agency

Atsevišķiem sabiedriskā transporta reisiem Rīgā kavējumi patlaban ir līdz 30 minūtēm, pavēstīja SIA "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševiča.

Vislielākie kavējumi - aptuveni pusstunda - esot 3. un 48.maršruta autobusiem un atsevišķiem trolejbusu reisiem. Tramvajiem sastrēgumi novērojami nav.

Kā aģentūrai LETA apliecināja Rīgas dome Satiksmes departamentā, neraugoties uz laikapstākļiem, kopumā Rīgas ielās nav novērojami lielāki sastrēgumi, nekā rīta stundās ierasts. Vienlaikus departamentā norāda, ka Rīgas ielu, tiltu un satiksmes pārvadu tīrīšana no sniega un apstrāde ar pretslīdes materiāliem sākta jau no plkst.2 un kopumā ielās strādā 40 tehnikas vienības.

"Balticmaps.eu" sastrēgumu kartē redzams, ka lielākie sastrēgumi patlaban veidojas uz Mūkusalas ielas, no Antenas ielas līdz Mūkusalas aplim, kur autovadītājiem jāuzturas vidēji 13 minūtes, kā arī uz Vanšu tilta, kura šķērsošanai nepieciešamas astoņas minūtes.

Tāpat nedaudz lēnāka satiksme ir Ulbrokas ielā, Maskavas ielā un Kārļa Ulmaņa gatvē, kur autovadītājiem sastrēgumos jāpavada vidēji piecas līdz septiņas minūtes.

Satiksmes departaments aicina autovadītājus, novietojot automašīnu ielas malā, pārliecināties, vai tai garām var izbraukt sniega tīrīšanas tehnika. Tāpat departaments lūdz autovadītājus būt saprotošiem un atsaucīgiem, kad sniega tīrīšanas tehnikas vadītājs lūdz pārvietot automašīnu, lai tehnika var izbraukt un notīrīt ielu.

Jau vēstīts, ka snigšanas dēļ šodien autovadītāji sabiedrisko transportu Rīgā var izmantot bez maksas, jo ir ieviestas tā saucamās "puteņa biļetes".

Šajā laikā par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiks uzskatīta arī vieglā transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam.

Bezmaksas braukšana neattiecas uz mikroautobusu pārvadājumiem.