Šorīt lielākajā daļā Latvijas teritorijas apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 145 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Vangažiem līdz Līgatnei, uz Valmieras šosejas (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam, uz Rīgas apvedceļa (A5) posmā no Salaspils līdz Babītei, uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Ogres līdz Pāterniekiem, uz Bauskas šosejas (A7) visa maršruta garumā, uz Jelgavas šosejas (A8) visa maršruta garumā.
Arī uz Liepājas šosejas (A9) posmā no Rīgas līdz Apšupes krustojumam, uz Ventspils šosejas (A10) posmā no Rīgas līdz Tukumam un no Usmas līdz Ventspilij, uz Liepāja-Rucava šosejas (A11) visa maršruta garumā; uz Rēzeknes šosejas (A12) visa maršruta garumā; uz Grebņeva-Medumi šosejas (A13) visa maršruta garumā, uz Daugavpils apvedceļa (A14) un Rēzeknes apvedceļa (A15) visa maršruta garumā, uz Kokneses šosejas (P80) visa maršruta garumā.
Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Dobeles, Liepājas, Saldus un Valkas apkārtni.
Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.
LVC aicina informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.