Apledojums lielākajā daļā Latvijas apgrūtina braukšanu
 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Šorīt lielākajā daļā Latvijas apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 85 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Ainažu šosejas (A1) posmā no Bīriņu pagrieziena līdz Tūjai, uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Vangažiem līdz Līgatnei un no Virešiem līdz Veclaicenei, uz Valmieras šosejas (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam, uz Rīgas apvedceļa (A5) visa maršruta garumā, uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Rīgas līdz Pāterniekiem, pa ceļu Pļaviņas - Gulbene (P37) un uz Kokneses šosejas (P80) visa maršruta garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Daugavpils,Gulbenes, Jēkabpils, Limbažu, Ludzas, Ogres, Valkas un Valmieras apkārtnē.

LVC atgādina, ka autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Tāpat LVC aicina informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.