Brīdina, ka pirmdienas rītā uz ceļiem var veidoties apledojums
 
©Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

Šonakt vietām Latvijā gaisa temperatūra pazeminājās zem nulles, tāpēc uz autoceļiem var veidoties apledojums, brīdina ceļu uzturētāji "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem, kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

Starpsezonā LVC aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem, tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Pirms ziemas tehniskā pārtraukuma atsevišķās vietās vēl notiek autoceļu remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Lielākie satiksmes ierobežojumi ir no Bašķiem līdz Preiļiem, kur ir astoņi luksoforu posmi, no Rucavas līdz Lietuvas robežai, kur ir pieci luksoforu posmi, no Krapes līdz Madlienai, kur ir četri luksoforu posmi, Cēsu apkārtnē abpus Priekuļiem ir četri luksoforu posmi, kā arī pie Saldus, kur ir divi luksoforu posmi.