Kā jau ierasts, līdz ar siltā laika iestāšanos, ceļu satiksmē strauji palielinās velosipēdistu skaits. Tāpat arī pieaug ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti riteņbraucēji. Līdz ar to autovadītājiem un gājējiem jāsāk atcerēties arī par velosipēdistiem, jo gan pilsētās, gan uz šosejām un lauku ceļiem riteņbraucēju aktivitāte ar katru dienu strauji palielinās. Policijas informācija liecina, ka biežāk notiek arī ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti. Valsts policija aicina velosipēdistus būt ļoti uzmanīgiem un parūpēties par savu drošību piedaloties ceļu satiksmē, vēsta Valsts policija.
Šā gada pirmajos trīs mēnešos fiksēti 60 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ievainoti 38, bet bojā gājuši trīs velosipēdisti. Jāuzsver, ka martā vien jau notikuši 36 ceļu satiksmes negadījumi, kas ir vairāk nekā puse no šogad fiksētajiem negadījumiem. Tajos kopumā cietuši 24 riteņbraucēji. Savukārt pērnā gada pirmajos trīs mēnešos fiksēts 51 ceļu satiksmes negadījums, kuros ievainoti 23 velosipēdisti, bet bojā gājuši divi.
Salīdzinot šā gada un pērnā gada pirmo trīs mēnešu statistiku, jāsecina, ka fiksēto ceļu satiksmes negadījumu skaits ir nedaudz audzis, taču tajos ievainoto skaits gandrīz dubultojies. Jo īpaši Valsts policija aicina satiksmes dalībniekus cienīt citam citu, neatkarīgi no tā vai esam velosipēda vadītāji, autovadītāji vai arī gājēji.
Valsts policija
Ņemot vērā, ka pēdējā laikā fiksēti arī negadījumi, kuros cietuši arī mazākie riteņbraucēji, Valsts policija atgādina, ka vecākiem ar saviem bērniem ir jāpārrunā ceļu satiksmes noteikumu jautājumi un jāatgādina par satiksmes drošību, tāpat arī jaunākie velosipēdisti jānodrošina ar nepieciešamo inventāru, proti, aizsargķiveri.
Ar svarīgākajām prasībām, kuras velosipēdistiem noteikti būtu jāievēro, varat iepazīties pievienotajā infografikā.
Jāatgādina, ka pērn kopumā fiksēti 876 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ievainoti 586, bet bojā gājuši septiņi velosipēdisti.