Rīgas domes deputātus sēdes laikā uzrunā pretalkohola biedrības vadītājs

Rīgas domes sēde šodien sākās ar aptuveni piecas minūtes ilgu Latvijas Pretalkohola biedrības vadītāja Ata Silarozes uzrunu, raisot neizpratni opozīcijas deputātos, novēroja aģentūra LETA.

Silaroze, agrāk zināms kā Ignats Kujalovs, deputātiem dāvināja savu Zilākalna Martai veltīto dzejas krājumu "Pļāvējs" - katru eksemplāru viņš bija personīgi parakstījis. Dzejas autors dalījās pārdomās par to, cik nozīmīga un skaista viņam ir Rīga, aicināja uz grāmatas prezentāciju 13.februārī un domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovan (SC) uzdāvināja dzejoli par Rīgu.

Silarozes uzruna raisīja opozīcijas deputātu neizpratni, kāpēc viņiem jāklausās šādas "odiozas personības" runas, un interesējās, kas viņu uzaicinājis.

"Man jau ilgāku laiku ir pārdomas par to, kas ir tie cilvēki, kas pirms domes sēdes drīkst uzrunāt deputātus. Rīgas dome iepriekš ir liegusi domes sēdē runāt vecāku komiteju pārstāvjiem un, kad tika dibināta "Aqua Riga", neļāva runāt arī Pārtikas tirgotāju asociācijas pārstāvjiem, bet tādam odiozam cilvēkam kā Silaroze - atļauj. Ja tas ir [deputāta Jāņa] Šmita (GKR) viesis, lai viņu uzņem frakcijā," pauda deputāts Olafs Pulks un piebilda, ka Silaroze turklāt ir iepriekš krimināli sodīts par pedofiliju.

Pulks arī atgādināja, ka Silaroze sodīts arī par Saeimas deputātu goda aizskaršanu un aicinājumu vardarbīgi gāzt valsts varu pēc tam, kad 1996.gada rudenī viņš publiski paziņoja, ka 17 Saeimas deputāti un divi Ministru prezidenta Andra Šķēles padomnieki esot pedofili un homoseksuālisti. Silaroze paziņoja, ka trīs deputāti jau iepriekš esot nodarbojušies ar "pedofiliju jeb homoseksuālismu", savukārt Valsts prezidents Guntis Ulmanis esot "vienkāršs dzērājs". Silarozem tika piespriests 190 latu naudas sods, un viņam nācās arī nolikt Olaines pilsētas domes deputāta mandātu.

Ušakovs iebilda, ka arī Pulka kolēģis, frakcijas vadītājs, iepriekš ir krimināli sodīts, ko Pulks uztvēra kā apmelojumu, taču paziņoja, ka Ušakovs nav tā cienīgs, lai pret viņu vērstos tiesībsargājošās iestādēs.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais