Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija vērsīsies Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), lūdzot noskaidrot, kuri 11.Saeimas deputāti ir parakstījušies par Satversmes grozījumu ierosināšanu, lai krievu valodai piešķirtu otras valsts valodas statusu.
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ar varbūtību 50 pret 50 vērtē iespēju atsaukties Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lūgumam sniegt informāciju par tiem 11.Saeimas deputātiem, kuri piedalījās parakstu vākšanā Satversmes grozījumu ierosināšanai par oficiālu divvalodību Latvijā, lai krievu valodai piešķirtu valsts valodas statusu.
"Jāiepazīstas ar vēstuli pēc būtības, tad jānoskaidro, vai šādu informāciju mēs drīkstam sniegt. Pašlaik ir piecdesmit pret piecdesmit," CVK vadītāja Arņa Cimdara viedokli aģentūrai BNS pauda komisijas pārstāve Kristīne Bērziņa.
Viņa paskaidroja, ka pēc deputātu lūguma saņemšanas tas tiks nodots izvērtēšanai juristiem.
"Ja vēlēšanās darbojas princips, ka balsojums ir aizklāts, jāizvērtē, vai tas ir spēkā arī parakstu vākšanā. Vai sanāk, ka jebkuram ir tiesības prasīt, vai kāds ir parakstījies? Taču varbūt ir izņēmumi un aizklātums uz šo gadījumu neattiecas. Visi aspekti ir jāizvērtē," uzsvēra Bērziņa.
Jau vēstīts, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien nolēma vērsties CVK, lūdzot noskaidrot, kuri 11.Saeimas deputāti ir parakstījušies par Satversmes grozījumu ierosināšanu, lai krievu valodai piešķirtu otras valsts valodas statusu.
Par piedalīšanos parakstu vākšanā, kas pamatota ar deputāta zvēresta pārkāpumu, ir sodīts "Saskaņas centra" deputāts Nikolajs Kabanovs, kurš to atklāja pats. Viņam piemērots maksimālais sods par šādu pārkāpumu – par to paziņoja Saeimas sēdē un to publicēja oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".
Jau ziņots, ka nepieciešamais parakstu skaits Satversmes grozījumu ierosināšanai ir savākts un par to, paredzams, notiks referendums.