Piektdiena, 12.aprīlis

redeem Ainis, Jūlijs

arrow_right_alt Rīgā \ Rīgas domē

Rīgas dome nākamnedēļ lems par trešā vicemēra ievēlēšanu

© Gints Ivuškāns/F64

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien atbalstīja lēmumprojektu pa trešā vicemēra ievēlēšanu un virzīja šo jautājumu izskatīšanai Rīgas domes sēdē.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) informēja, ka šo jautājumu dome varētu izskatīt 14.decembrī.

Kā ziņots, Rīgas vicemēra amatam Nacionālā apvienība (NA) virza Edvardu Ratnieku (NA/LRA).

Jauna vicemēra izvirzīšana bija nepieciešama, jo Saeimā tika ievēlēts iepriekšējais vicemērs Edvards Smiltēns (LRA), kurš ir kļuvis par Saeimas priekšsēdētāju.

Veidojot Rīgas domes koalīciju, tika lemts, ka frakcija NA/LRA tiks pie vicemēra amata. Abas partijas vienojās, ka sākumā šo amatu ieņems Edvards Smiltēns, kurš pārstāv Latvijas Reģionu apvienību, bet vēlāk - Einārs Cilinskis. Šīs frakcijas vicemēra atbildības laukā tika iedalīti Rīgas un Pierīgas sadarbības jautājumi.

Cilinskis uzsvēra, ka Ratnieka izvirzīšana vicemēra amatam ir frakcijas lēmums, kuru viņš pilnībā atbalstot. Cilinskim pašam gan frakcijā, gan domē esot daudz pienākumu, kurus viņš turpinās pildīt.

Kā ziņots, sākot darbu jaunievēlētajai Saeimai, būtiskas politiskās pārbīdes notika arī Rīgā un Pierīgā, jo pašvaldības pameta vairāki vietējo domju deputāti.