Kultūras ministrija, iejaucoties mūzikas un mākslas skolu pedagogu atalgojuma sadalē, spiež pašvaldību pārkāpt Ministru kabineta apstiprinātos pedagogu darba samaksas noteikumus un Izglītības likumu, kurā noteikta pašvaldības dibināto izglītības iestāžu un tās vadītāju kompetence, informē Indra Vilde Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments no Kultūras ministrijas ir saņēmis norādījumus, cik daudz amata likmju un kāds atalgojums drīkst būt profesionālās ievirzes mūzikas un mākslas skolu pedagogiem un administrācijai. Tā kā valsts piešķirtās mērķdotācijas apjoms nav pietiekams, Rīgas pašvaldība piešķir papildu finansējumu gandrīz viena miljona latu apmērā, kas tiem izmantots, gan pedagoģisko darbinieku likmju skaita, gan atalgojuma palielinājumam.
"Pēdējo pāris gadu laikā ministrijas nepārtraukti veic eksperimentus ar pedagogu darba apmaksu. Pēdējie norādījumi, kas saņemti no Kultūras ministrijas ir pavisam ačgārni un pierāda, ka ministrijas vadošās amatpersonām nav zināms, kā darbojas Rīgas mūzikas skolas. Ņemot vērā pēdējā laika tendences, esam gatavi iepazīstināt ministrijas pārstāvjus ar galvaspilsētas mūzikas skolu darbu un to audzēkņu panākumiem, kas ir iespējami tikai pateicoties izcilajam pedagogu darbam," norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.
Lai mūzikas un mākslas skolas pedagogi varētu saņemt atbilstošu atalgojumu, skolu direktoriem vajadzēs veidot sarežģītas un nesaprotamas tarifikācijas, iekļaujot vienu un to pašu pedagogu gan valsts budžeta tarifikācijā, gan pašvaldības budžeta tarifikācijā, pie tam ar dažādām atlīdzībām, kas tikai radīs haosu un nepārskatāmību, vienlaikus apgrūtinot darbu finanšu plānotājiem un grāmatvežiem.
Rīgas pašvaldība rosina Kultūras ministriju, slēdzot līgumu ar pašvaldību, norādīt tikai kopējo audzēkņu skaitu izglītības iestādēs un dotācijas apmēru latos, kā arī noteikt kritērijus dotācijas sadalei mūzikas un mākslas skolām, izstrādājot attiecīgu normatīvo aktu.