Rīgas dome vēl nav lēmusi par Latvijas Krievu savienības plānoto gājienu sestdien

© Oksana Džadana/ F64

Rīgas pašvaldībā lēmums par Latvijas Krievu savienības (LKS) plānoto gājienu vēl nav pieņemts, sarunā ar atklāja domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Vietvara pašlaik konsultējas ar tiesībsargājošajām struktūrām, izskatot rīcības iespējas.

Par lēmumu, vai LKS gājiens tiks saskaņots, dome informēs tuvākajās dienās, norādīja Vidauskis.

Jau ziņots, ka LKS plāno 28.maijā rīkot protesta gājienu no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim saistībā ar padomju pieminekļa nojaukšanu. Tā sociālajos medijos paziņojis partijas līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Kā noskaidroja Rīgas domē, kāda privātpersona ir pieteikusi gājienu sestdien, 28.maijā no plkst.12 līdz 15.

Gājiens paredzēts no Uzvaras parka Pārdaugavā, līdz Brīvības piemineklim. Gājiena laikā paredzēts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtu.

LETA jau ziņoja, ka piektdien, 20.maijā Rīgā notika gājiens "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Aizvadītais pasākums bija vērtējams kā mierīgs. Gājiena noslēgumā dalībnieki sapulcējās sakuru dārzā Uzvaras parkā, kurā tika dziedātas dziesmas un teiktas runas.

Gājienu "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" noorganizējuši patriotiski noskaņoti Latvijas iedzīvotāji, pamatā, lai paustu atbalstu padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanai.

Svarīgākais