"Attīstībai/Par!": VARAM ministrs nepievērs acis uz nepilnībām kādā no pašvaldībām tikai tāpēc, ka to vada viņa politiskās apvienības biedrs

 
©Dmitrijs Suļžics / F64

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) cer, ka Rīgas dome tās bezpartejiskā Rīgas mēra Mārtiņa Staķa vadībā ātri spēs novērst nepilnības un neatbilstības domes pieņemtajā Rīgas teritorijas plānojumā, teikts AP partiju vadītāju izplatītajā paziņojumā.

Šo pozīciju AP vārdā pauž partijas "Kustības Par!" vadītājs Daniels Pavļuts (AP), partijas "Latvijas attīstībai" valdes līdzpriekšsēdētājs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs (AP) un partijas "Izaugsme" vadītājs Andris Skride (AP).

AP piederīgie Rīgas domes deputāti turpinās atbalstīt Staķa darbu mēra amatā, tomēr vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs "nedos priekšrocības vai nepievērs acis uz nepilnībām kādā no pašvaldībām tikai tāpēc, ka to vada viņa politiskās apvienības biedrs", teikts paziņojumā.

AP veidojošo partiju vadītāji un AP valde uzsver, ka partiju apvienība turpinās darboties kopā Saeimā, valdībā un koalīcijā. "Apvienība kopā strādās Krievijas agresijas apturēšanai, mūsu valsts iekšējai, ārējai, ekonomiskajai un sociālajai drošībai. Šādos brīžos sabiedrību, institūcijas un partijas ir vēl svarīgāk vienot, nevis šķelt," uzsver politiskā spēka pārstāvji.

Jau ziņots, ka pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmuma apturēt Rīgas teritorijas plānojumu nākamajiem gadiem, Rīgas mērs Staķis nolēmis izstāties no partijas "Par!", kas automātiski nozīmē, ka viņš pamet arī apvienību AP.

Staķis sociālajos tīklos skaidroja, ka "Par!" viņu aizrāvis ideālisms, intelektuālā bagātība un tieksme pēc taisnīguma. Viņš kandidējis uz Rīgas mēra amatu, lai uzlabotu dzīvi pilsētā, un viņu "patiesi sanikno", ka tuvākais sabiedrotais - partija "Latvijas attīstībai" - "šauru interešu dēļ norāvusi bremzes Latvijas galvaspilsētas attīstībai".

Staķis paudis nožēlu, ka viņš kļūdījies attiecībā uz apvienības veidošanu ar partiju "Latvijas attīstībai", piebilstot, ka ministra Pleša (LA/AP) lēmums apturēt Rīgas teritorijas plānojumu ir netaisns un nesamērīgs.

Lai izpildītu Pleša vadītās ministrijas prasības, var būt nepieciešami pat gadi, un no tā cietīs Rīgas uzņēmēji, investori un budžets, apgalvoja Staķis.

"Man ir tikai viena iespēja pamest apvienību ar "Latvijas attīstībai". Tāpēc es paziņoju par izstāšanos no partijas Kustība "Par!"," paziņoja mērs, atvainojoties visiem biedriem, kurus viņš aicinājis atbalstīt apvienības AP izveidošanu.

Staķim ir "neizsakāmi žēl" pamest daudzus savus domubiedrus un atbalstītājus, taču "dzīvot tālāk un klusi pieņemt", ka Rīgas teritorijas plānojuma apturēšana notikusi likumīgi un "tai nav nekāda sakara ar kāda azartspēļu biznesa interesēm, būtu prasta melošana sev un partijas biedriem".

Staķis palikšot strādāt Rīgas domes priekšsēdētāja amatā un "Par!/Progresīvie" frakcijā, tādējādi turpinot "ieviest pārmaiņas pilsētā".

VARAM ir apturējusi Rīgas teritorijas plānojumu nākamajiem gadiem, jo konstatēta tā neatbilstība likumiem un samērīguma trūkums starp iesaistīto pušu interesēm, preses konferencē iepriekš informēja Plešs.