Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Rīgā \ Rīgas domē

Rīgas mērs sasauc iepriekš neplānotu tikšanos ar presi Rātslaukumā

© Dmitrijs Suļžics / F64

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) šodien sasaucis iepriekš neplānotu preses brīfingu.

Kā informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē, mēra preses brīfings notiks plkst.12 Rātslaukumā, pie ieejas Rīgas domes ēkā.

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmuma apturēt Rīgas teritorijas plānojumu nākamajiem gadiem, Staķis nolēmis izstāties no partijas "Kustība "Par!"", kas automātiski nozīmē, ka viņš pamet arī apvienību "Attīstībai/Par!".

Staķis sociālajos tīklos skaidroja, ka "Kustībā "Par!"" viņu aizrāvis ideālisms, intelektuālā bagātība un tieksme pēc taisnīguma. Viņš kandidējis uz Rīgas mēra amatu, lai uzlabotu dzīvi pilsētā, un viņu "patiesi sanikno", ka tuvākais sabiedrotais - partija "Latvijas attīstībai" - "šauru interešu dēļ norāvusi bremzes Latvijas galvaspilsētas attīstībai".

Staķis paudis nožēlu, ka viņš kļūdījies attiecībā uz apvienības veidošanu ar partiju "Latvijas attīstībai", piebilstot, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša (AP) lēmums apturēt Rīgas teritorijas plānojumu ir netaisns un nesamērīgs.

Lai izpildītu Pleša vadītās ministrijas prasības, var būt nepieciešami pat gadi, un no tā cietīs Rīgas uzņēmēji, investori un budžets, apgalvoja Staķis.

"Man ir tikai viena iespēja pamest apvienību ar "Latvijas attīstībai". Tāpēc es paziņoju par izstāšanos no partijas "Kustība "Par!""," paziņoja mērs, atvainojoties visiem biedriem, kurus viņš aicinājis atbalstīt apvienības "Attīstībai/Par!" izveidošanu.

Staķim esot "neizsakāmi žēl" pamest daudzus savus domubiedrus un atbalstītājus, taču "dzīvot tālāk un klusi pieņemt", ka Rīgas teritorijas plānojuma apturēšana notikusi likumīgi un "tai nav nekāda sakara ar kāda azartspēļu biznesa interesēm, būtu prasta melošana sev un partijas biedriem".

Staķis palikšot strādāt Rīgas domes priekšsēdētāja amatā un "Par!/Progresīvie" frakcijā, tādējādi turpinot "ieviest pārmaiņas pilsētā".

Kā ziņots, VARAM ir apturējusi Rīgas teritorijas plānojumu nākamajiem gadiem, jo konstatēta tā neatbilstība likumiem un samērīguma trūkums starp iesaistīto pušu interesēm, preses konferencē iepriekš informēja Plešs.