Staķis: Ir daudzi cilvēki, kas ielas gribētu redzēt pilnīgi tīras, līdz asfaltam

 
©Vladislavs Proškins / F64

Ir jārēķinās, ka stipra snigšana, apgrūtinot satiksmi pilsētā, var būt arī janvārī un pat martā, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā sacīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP).

Viņš stāstīja, ka katru dienu pats kā gājējs vai kā autobraucējs vērtē pilsētu. Mērs atzina, ka "ir jāskatās, kur likt kāju, lai nepaslīdētu vai neiekāptu kādā kupenā".

"Ir daudzi cilvēki, kas ielas gribētu redzēt pilnīgi tīras, līdz asfaltam. Un tomēr jāsaprot - lai to izdarītu, mums būtu jāizved nevis 3500 kravu sniega, bet 10 000 kravu sniega, [jāizmanto] nevis 5500 tonnas sāls, bet 10 000 tonnas sāls," apgalvoja Staķis.

Viņš skaidroja, ka tādā gadījumā jau tagad būtu iztērēts viss "ziemas" budžets.

"Man kā saimniekam jādomā arī par to, ka "oranžā", "sarkanā" snigšana var būt arī janvārī, februārī un pat martā. Un jāskatās, kā mēs visu šo ziemu varam izdzīvot. Tāpēc no šī viedokļa es teiktu, galvenais mūsu uzstādījums paliek nemainīgs - Rīgai ir jābūt izbraucamai," uzsvēra politiķis.

Viņš pieļauj, ka iespējamas diskusijas par sniega apjomu ielās, taču satiksme nedrīkstot apstāties.

Ņemot vērā, ka vairākas dienas galvaspilsētā nav snidzis, pašlaik ziemas dienesti varot pievērsties trešās kategorijas ielu tīrīšanai.

Jau ziņots, ka Rīgas ielu, tiltu, velojoslu un pieturvietu tīrīšanu veic pilnsabiedrība "Daugavas labā krasta uzturētājs" un pilnsabiedrība "Daugavas kreisā krasta uzturētājs", kurās apvienojušies vairāki uzņēmumi - AS "Ceļu pārvalde", SIA "Roadeks", SIA "Rīgas tilti" un SIA "Pilsētas eko serviss".

Kopējais attīrāmo kilometru garums ir līdz 1021 kilometram. Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās.