Rīgas dome aicina seniorus ikdienas gaitas plānot dienas vidū

 
©f64.lv, Sanita Ceirule

Lai mazinātu iespējas inficēties ar Covid-19, Rīgas domes Labklājības departaments aicina seniorus savas ikdienas gaitas iespēju robežās plānot dienas vidū, kad veikalos un sabiedriskajā transportā ir mazāk cilvēku,  informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Lai mazinātu sabiedriskā transporta noslodzes, lūgums senioriem apmeklēt veselības aprūpes iestādes, aptieku, tirgu, veikalu un citus cik iespējams, dienas vidū, vēlams laikā no plkst.11 līdz 15, kad cilvēku plūsma nav tik intensīva.

Rīgas Sociālais dienests pieņem klientus tikai attālināti, tāpēc seniori aicināti zvanīt savam sociālā darba speciālistam, ja ir kāda neskaidra situācija.

Cilvēkiem, kuriem laikā, kad ir spēkā Covid - 19 izraisītā ārkārtējā situācija, beidzas trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa izziņas derīguma termiņš, nav jāierodas Rīgas Sociālajā dienestā, deklarācija tiks pagarināta automātiski līdz 2021.gada 31.martam.

Ja ir nepieciešamība, automātiski tiek pagarināti arī piešķirtie sociālie pakalpojumi. Vienu kalendāro mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām personai saglabājas visi pašvaldības piešķirtie pabalsti un atvieglojumi, uz kuriem tai ir tiesības kā trūcīgai vai maznodrošinātai.

Lai gan Rīgas Sociālā dienesta Dienas centri un Kopienas centrs ir slēgti, seniori tiek aicināti sazvanīties ar dienas centru sociālā darba speciālistiem, pārrunāt savu situāciju un saņemt emocionālu atbalstu.

Ja nepieciešama palīdzība pārtikas piegādē, medikamentu iegādē vai cita palīdzība, iedzīvotāji aicināti sazināties ar brīvprātīgajiem no biedrības "Latvijas sarkanais krusts" pa tālruni 67336651 vai biedrību "Latvijas samariešu apvienība" pa tālruni 26602002, vai diennakts tālruni 8898.

Abas organizācijas visus brīvprātīgos pārbauda, slēdz līgumus, kuros ir atrunāta pakalpojuma sniegšana, ir nodrošinātas atšķirības zīmes un precizētas citas organizatoriskas darbības, bet galvenais, ka seniori var uzticēties šiem cilvēkiem un organizācijas uzņemas līdzatbildību.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!