Rīgas domes vadība pieprasa izmaiņas darbu organizācijā uz Brasas un Deglava tiltiem

 
©Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency

Ir būtiski jāmaina veids, kā Rīgas domes Satiksmes departaments organizē Brsas un Deglava tiltu rekonstrukciju, ceturtdien pēc tikšanās ar departamenta vadību uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP) un priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

Domes vadību neapmierināja skaidrojumi par to, kāpēc iekavējušies termiņi un pieaugušas izmaksas Brasas un Deglava tilta rekonstrukcijas projektos.

Deglava tilta rekonstrukcijas izmaksas pieaugušas no sākotnēji plānotajiem 5,2 miljoniem līdz aptuveni 14 miljoniem eiro. Departaments solīja iekavēto projektu pabeigt līdz 2021.gada 1.septembrim.

Savukārt Brasas tilta gadījumā aktīvie darbi ir apstājušies, un vēl nav skaidrības par projekta nākotni. Satiksmes departamenta vadība solīja projektu pabeigt līdz 2023.gada maijam.

"Dzirdējām, kādu nepareizu lēmumu ķēde ir novedusi pie situācijas, kas ir pašlaik, bet neviens nevar pateikt, kurš būtu jāsauc pie atbildības. Man rada bažas tas, ka gan Brasas, gan Deglava pārvada rekonstrukcija ir būtiski sadārdzinājusies un nokavēti termiņi. Tikmēr Purvciema, Pļavnieku, Sarkandaugavas un Mežaparka iedzīvotāji rīta sastrēgumus jau pieņem kā normu un ikdienu. Tas ir nepieļaujami," uzsvēra domes priekšsēdētājs.

Pēc viņa paustā, ir saprotams, ka projektā var būt kādas neparedzamas izmaksas, bet nedrīkst veidoties tāda situācija, ka ir nepieciešams pilnīgi cits remonta veids un termiņš, bet to nespēj konstatēt pirms darbu sākšanas. "Tēlaini izsakoties - mēs pasūtījām kosmētisko remontu, bet nepieciešams bija kapitālais remonts," komentēja mērs.

Bet viņa vietnieks pārliecināts, ka tas, kā viss iepriekš ir noticis, ir zem katras kritikas. "Šodien Satiksmes departaments uzņēmās solījumu, ka šī attieksme un sistēma tiks mainīta, tāpēc tagad skatīsimies, kā tas tiks pildīts," piebilda Ķirsis.

Šī domes sasaukuma laikā rīdziniekus sagaida vēl vairāku tiltu remontdarbi, tāpēc, lai neatkārtotos situācija ar projektu sadārdzinājumu, dome sola ieviest vairākas izmaiņas darbu organizācijā. Satiksmes departamenta pārstāvji solīja, ka turpmāk projektos tiks izmantots viens un tas pats projektētājs un būvnieks, nevis vairākas dažādas firmas, kā arī pirms projekta sākšanas obligātas būs padziļinātās tehniskās izpētes.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Deglava un Brasas tiltu remontdarbi laika gaitā izrādījušies sarežģītāki, laikietilpīgāki un arī dārgāki, nekā sākotnēji tika plānots. Rezultātā abi tilti joprojām ir pusremontēti.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!