Ievēl jaunās Rīgas domes pastāvīgās komitejas

 
©F64

Šodien Rīgas domes ārkārtas sēdē tika ievēlētas Rīgas domes pastāvīgās komitejas.

Saskaņā ar domes lēmumu, Finanšu un administrācijas lietu komitejā ievēlēja apvienības "Attīstībai/Par" un "Progresīvie" (APP) deputātus Mārtiņu Staķi, Māri Mičerevski, Viesturu Zepu, Aliju Turlaju, Mārtiņu Kossoviču, "Nacionālās apvienības/Latvijas reģionālās apvienības" (NA/LRA) pārstāvi Edvardu Smiltēnu, "Jaunās vienotības" (JV) deputātus Vilni Ķirsi, Olafu Pulku, Kārli Šadurski, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputātu Jāni Ozolu, Latvijas Krievu savienības (LKS) deputātu Miroslavu Mitrofanovu, "Saskaņas" deputātus Konstantīnu Čekušinu, Annu Vladovu, Andri Morozovu, kā arī "Gods kalpot Rīgai" (GKR) deputātus Jakovu Rafalsonu un Juri Radzeviču.

Sociālo jautājumu komitejā darbosies APP deputāti Viesturs Kleinbergs, Ivars Drulle, Mairita Lūse, Rūta Mežavilka, NA/LRA deputāti Jurģis Klotiņš un Ieva Brante, JV deputāti Ints Ķuzis, Dzintra Geka-Vaska, JKP deputāte Linda Ozola, LKS deputāts Vladimirs Buzajevs, "Saskaņas" deputāti Andrejs Kameņeckis, Igors Solomatins un Raimonds Rubiks, kā arī GKR deputāts Ainars Baštiks.

Pilsētas attīstības komitejā strādās APP deputāti Zeps, Selīna Vancāne, Justīne Panteļejeva, Turlaja un Drulle, NA/LRA deputāti Klotiņš un Smiltēns, JV deputāti Inese Andersone, Rita Našeniece, Kaspars Spunde, JKP deputāts Ozols, LKS deputāts Buzajevs, "Saskaņas" deputāti Andrejs Kameņeckis, Romāns Mežeckis, Sandris Bergmanis kā arī GKR deputāts Dainis Turlais.

Mājokļu un vides komitejā ievēlēts Edmunds Cepurītis, Vancāne, Kleinberga un Lūse no APP, Einārs Cilinskis un Valdis Gavars no NA/LRA, Uģis Rotbergs un Lauris Ērenpreiss no JV, Dāvis Stalts (JKP), Aleksandrs Kuzmins (LKS), Rubiks, Solomatins un Bergmanis no "Saskaņas" kā arī Baštiks no GKR.

Pilsētas īpašuma komitejā varētu ievēlēti Staķis, Kossovičs, Iveta Ratinīka un Antoņina Ņenaševa no APP, Dainis Locis un Gavars no NA/LRA, Ērenpreiss un Spunde no JV, Valters Bergs no JKP, Mitrofanovs no LKS, Andrejs Kozlovs, Mežeckis, Mihails Kameņeckis no "Saskaņas" un Burovs no GKR.

Uz Izglītības, kultūras un sporta komiteju kandidēs Ratinīka, Laima Geikina, Ņenaševa, Agnese Logina, Anete Jēkabsone-Žogota no APP, Ieva Siliņa un Locis no NA/LRA, Geka-Vaska, Našeniece un Šadurskis no JV, Stalts no JKP, Jakovs Pliners no LKS, Eiženija Aldermane, Vladova un Čekušins no "Saskaņas" un Burovs no GKR.

Satiksmes un transporta lietu komitejā ievēlēti Cepurītis, Logina, Jēkabsone-Žogota, Panteļejeva, Miroslavs Kodis no APP, Cilinskis un Siliņa no NA/LRA, Ķirsis, Andersone, Pulks no JV, Bergs no JKP, Kuzmins no LKS, Vadims Faļkovs, Morozovs, Mihails Kameņeckis no "Saskaņas", kā arī Rafalsons un Radzevičs no GKR.

Savukārt Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā strādās Geikina, Mičerevskis, Kodis un Mežavilka no APP, Brante no NA/LRA, Ķuzis un Rotbergs no JV, Linda Ozola no JKP, Pliners no LKS, Aldermane, Kozlovs un Faļkovs no "Saskaņas", kā arī Turlais no GKR.

Šodien plānotas arī visu komiteju sēdes, kurās iecerēts ievēlēt komiteju vadītājus. Plkst.14 paredzēta Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde, plkst.14.15 - Pilsētas īpašuma komitejas, plkst.14.30 - Pilsētas attīstības komitejas, plkst.14.45 - Satiksmes un transporta lietu komitejas, plkst.15 - Mājokļu un vides komitejas, plkst.15.15 - Sociālo jautājumu komitejas, bet plkst.15.30 - Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēde.

LETA jau ziņoja, ka 2.oktobrī par Rīgas domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Staķis, bet par viņa vietniekiem - Ķirsis, Ozola un Smiltēns.

Jaunajā Rīgas domes koalīcijā darbojas APP, JV, NA/LRA un JKP, kurām kopā ir 39 deputātu vietas no 60.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās apvienība "Attīstībai/Par" un "Progresīvie" ieguva 18 deputātu mandātus, "Saskaņa" - 12, "Jaunā vienotība" - 10, "Nacionālā apvienība/Latvijas reģionālā apvienība" - 7, "Gods kalpot Rīgai" - 5, Jaunā konservatīvā partija - 4 un Latvijas Krievu savienība - 4.