Jaunievēlētās Rīgas domes pirmo sēdi varētu sasaukt 2. oktobrī

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Jaunievēlētās Rīgas domes pirmo sēdi sasauks 2.oktobrī plkst.10.

Pēc tikšanās ar galvaspilsētas domē ievēlēto sarakstu topošo frakciju pārstāvjiem Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins aģentūrai LETA teica, ka nākampiektdien tiks sasaukta domes sēde, kurā tiks ievēlēta balsu skaitīšanas komisija un Rīgas domes priekšsēdētājs.

Kā skaidroja Kokins, mēra vēlēšanas ir nedaudz smagnējākas, jo domes priekšsēdētājs tiek ievēlēts ar vēlēšanu zīmēm. Līdz ar to balsu skaitīšanas komisijai ir mazliet ilgāks darbs.

Pēc tam Kokina pilnvaras beigsies un tālāko darba kārtību izlems jaunievēlētie domes deputāti.

Tehnisko sagatavošanu domes sēdei un deputātu apmācību nodrošinās Rīgas domes sekretariāts.

Kā ziņots, pēc divas nedēļas ilgušām sarunām jaunā Rīgas domes koalīcija vienojusies par sadarbības līgumu. Jaunā koalīcija ir vienojusies par deviņiem galvenajiem sadarbības virzieniem - labu pārvaldību, kvalitatīvu izglītību bez bērnudārzu rindām, augstvērtīgu piedāvājumu kultūrā, mobilitātes uzlabošanu un infrastruktūras atjaunošanas plānu, pilsētvidi, kas ir ērta un atvērta dzīvotpriekam, mērķiem vides aizsardzības jautājumos, jauniem piedāvājumiem mājokļu politikā, sociālās aizsardzības attīstību, kā arī ekonomikas attīstību un investīciju piesaisti.

Par koalīcijas izveidošanu vienojušies četri Rīgas domē ievēlētie saraksti - partiju apvienība "Attīstībai/Par!" un partija "Progresīvie", "Jaunā vienotība", Jaunā konservatīvā partija, "Nacionālā apvienība"/"Lavijas reģionu apvienība".

Topošās koalīcijas deputātiem ir 39 no 60 Rīgas domes mandātiem.