Kokins: Pārskaitītie biļeteni apliecina, ka iecirkņos pieļautās kļūdas nebija ļaunprātība

 
©f64

Trīs Rīgas vēlēšanu iecirkņos pārskaitītie vēlēšanu rezultāti apliecina, ka iecirkņos pieļautās kļūdas nebija ļaunprātība, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Rīgas Vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins.

Ceturtdien Rīgas Kongresu namā, pamatojoties uz Administratīvās apgabaltiesas spriedumiem, notika iepriekš par nederīgajām atzītajās aploksnēs ievietoto biļetenu balsu pieskaitīšana. Trijos iecirkņos neapzīmogotajās un nekorekti apzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs ievietoto biļetenu pieskaitīšana Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem gan neietekmēja jaunievēlētās Rīgas domes provizorisko sastāvu.

Pēc Kokina vārdiem, katra vēlētāja balss ir būtiska, tāpēc bija tikai loģiski, ka balsis neapzīmogotajās aploksnēs tika pieskaitītas vēlēšanu rezultātiem.

Kokins esot gatavs, ka tiek vērtēta viņa atbildība par kļūdām, taču dažas no tām esot bijušas "objektīvi ieprogrammētas", proti, kļūdas radušās, jo politiķi vēlēšanu regulējumā strauji ieviesuši dažādus jaunievedumus.

Par jaunā sasaukuma Rīgas domes pirmās sēdes sasaukšanas datumu lēmums vēl neesot pieņemts, jo līdz tai vēl jāveic priekšdarbi, piemēram, jāsagatavojas tehniski, jātiekas ar frakcijām, lai tās būtu sagatavojušās pirmajai sēdei u.tml. Pirmās sēdes sasaukšana gaidāma no 29.septembra.

Kā ziņots, pēc ceturtdien notikušās balsu pieskaitīšanas trīs vēlēšanu iecirkņos Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija šodien plāno apstiprināt domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus. Komisijas sēde notiks plkst.15 Rīgas Kongresu namā komisijas telpās.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu ir ieguvis "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) apvienotais saraksts, kuram seko "Saskaņa" un "Jaunā vienotība".

Vēl apstiprināmie vēlēšanu rezultāti liecina, ka Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki. APP saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, "Saskaņa" iegūs 12 domnieku krēslus, "Jaunā vienotība" - desmit, Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotais saraksts - septiņus, "Gods kalpot Rīgai" piecus, bet Latvijas Krievu savienība un Jaunā konservatīvā partija - katra pa četrām deputātu vietām.