Valsts finansējuma piemaksas nesaņems vairākas pazīstamas Rīgas domes vēlēšanās startējušās partijas

© Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startējušās partijas varētu saņemt kopumā 28 424 eiro valsts finansējumu, taču valsts nauda netiks piešķirta vairākām pazīstamām partijām, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) aģentūrai LETA skaidroja, ka saskaņā ar Politisko organizāciju finansēšanas likumu partijām, par kurām pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlētāju, piešķir valsts budžeta finansējumu. Ja šīs partijas startē arī pašvaldību domju vēlēšanās, tām par katru iegūto vēlētāju balsi tiek piešķirti papildu 0,50 eiro.

Papildu finansējums par dalību Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās un regulārajās pašvaldību domju vēlēšanās, kas gaidāmas nākamā gada vasarā, tiks aprēķināts 2021.gada 1.jūlijā un piešķirts līdz šī paša gada 15.jūlijam.

Vienlaikus KNAB norādīja, ka atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam papildu valsts budžeta finansējums par dalību Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās un regulārajās pašvaldību domju vēlēšanās netiks piešķirts tām partijām, kuras vēlēšanās nav apvienojušās reģistrētā partiju apvienībā.

Ņemot vērā minēto "Jaunā Vienotība" varētu saņemt 12 993 eiro papildus finansējumu, Latvijas Krievu savienība - 5 556 eiro, Jaunā konservatīvā partija (JKP) - 5451 eiro, Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) - 3468 eiro, bet partija "KPV LV" - 956 eiro, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Finansējums netiktu izmaksāts nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu apvienībai, "Attīstībai/Par!" un "Progresīvajiem", jo šīs politiskās organizācijas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēja vienotā sarakstā, taču nav reģistrētas kā partiju apvienības.

Tāpat finansējums par dalību Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās netiks izmaksāts partijai "Saskaņa", jo likums paredz, ka maksimālais partijām piešķiramais valsts budžeta finansējums gada laikā nedrīkst pārsniegt 800 000 eiro, bet "Saskaņa" šo slieksni sasniegusi jau ar Saeimas vēlēšanu rezultātiem. Partija "Gods kalpot Rīgai" savukārt nav startējusi Saeimas vēlēšanās, attiecīgi nevar pretendēt uz valsts atbalstu.

Jau ziņots, ka pēc 2018.gadā notikušajām Saeimas vēlēšanām atbilstoši KNAB lēmumam, turpmākos četrus gadus partija "Saskaņa" katru gadu saņems 800 000 eiro, "KPV LV" - 643 369 eiro, JKP - 626 420,50 eiro, AP - 586 964 eiro, VL-TB/LNNK - 557 129,00 eiro, ZZS - 489 163,50 eiro, JV - 416 535,50 eiro, LRA - 169 371,50 eiro, Latvijas Krievu savienībai - 136 336 eiro, bet "Progresīvie" - 106 203,50 eiro.

Patlaban gan Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti ir pārsūdzēti Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

Latvijā

Lai muktu no policijas ar automašīnu atpakaļgaitā, ir jābūt īpaši apdāvinātam, bet šoferis, kurš to mēģināja ciematā Gauja Ādažu pusē, tāds, protams, nebija. Viņš bija alkohola reibumā un, visdrīzāk, tieši tāpēc notrieca apgaismes stabu un mēģināja Valsts policijas darbiniekiem ieskaidrot, ka viņu cita likumsargu ekipāža ir piedzirdījusi, ziņo "Degpunktā".

Svarīgākais